Kaydol
Giriş yap
Mace_Alyhun
Murat Alihan Aydemir
Jedi Path
Ankara
Mayıs 2021
I'm still alive MF
En son medyalar tümü
Takip ettikleri tümü
Takipçileri tümü
İstatistikler
Diziler detay
T. Süre
T. Bölüm
538 / 548
Filmler
T. Süre
5g 3sa
T. Film
56 / 65
 
Beğendiği Yorumlar
Vader Darth Lord » Sosyal » Genel
Eda Taşpınar in sex in the mosque adlı eseri. Sırf bana sovsunler diye yapılmış bir eylem gündeme geleyim ama.nasik olursa olsun. Bu millet bu kariyi şey etse haksız değil.
Gizlenen 34 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
Bilemiyorum Lordum bilemiyorum... Dikkat çekmek için gündeme gelmek için de böyle bir şey yapılır mı? Bizim toplumumuz şu an en ufak şeyde bile insanı linç edebiliyor. Bakalım önümüzdeki günlerde neler göreceğiz
İnsanların gündeme gelmek için yaptığı hareketler artık beni sinirlendirmekten ziyade güldürmeye başladı. Keşke insanlar bu şekilde değil de başarıları ile gündeme gelse. Çarpık kültürün artıkları diyip geçmek istiyorum
evet 'in the mosque' tamam da, sex yok. Madem tepki üzerinden prim yapacaksın, bari marjinalliğin hakkını ver be kadın.
Kadın da yanlış kadına saldıran da yanlış. Dinine ve allahına saygısızlık eden birine saldırmak şu anlama geliyor bi tık "benim allahım kendini savunamaz dur ben savunayım" bilmiyorum ben böyle düşünüyorum. Kadın çıkıp dese mesela müslümanlar şöyle böyle diye o zaman yapılır da ne bileyim camiide bu fotoğrafı çekti diye öldürelim idam edelim o...pu bilmem ne diyenler var. Yani bir nebzede bu iş bence şirke kadar gider. Kadının yaptığı zaten aptallık, hani ülkede zaten inanan en uç noktada keza inanmayan da öyle. E böyle bi toplumda tepki alacağını bile bile niye yaparsın salak kadın.
Yanlış anlaşılmasın kadının yaptığı tamamen ilgi müptelalığından başka hiçbir şey değil müslüman olmayan biri olarak ben de aynı şekilde düşünüyorum ama öyle laflar gördüm ki midem bulandı
Elessar2147 yaw oyle bişey olurmu şimdi senin anan da kendini savunabilior diye geçsek karşısına sürek anana küfretsek ne yaparsın? anam kendini savunur ya der çeker gider misin?

İnsanlar sevdikleri varlıkları koşulsuz savunmak isterler. Futbol takımını savunmak ister, oy verdiği adamı savunmak ister, inandığı tanrıyı savunmak ister. İnsan bu yani güçlü olsun olmasın bir arakdaşımı zkavgay girdiğinde hiç birimiz o tek halleder ya demedik naptık bizde arkasından koştuk.

Dipnot: rsim bu arada photosho pherşeyin gölgesi var kadının yok mesela. photoshop olasına rağmen yaptığı şey büyük terbiyesizlik göstere göstere inancınızla taşak geçiyom diyor.
Vader yok şimdi orda diyor o..pu bu tecavüze uğrasın gebersin bilmem ne bu mudur karşılığı yani haklıyken haksız konuma düşmekten başka bir şey değildir. Hem bi de allah kendini savunur demem şu oluyor allah öbür dünyada hesabını görür demeye çalıştım. Kadının dediğim gibi yaptığı ilgi merakından başka bir şey değil
Elessar2147 öte dünya hangi öte dünya :) olmayan varlığı savunan insanlarda mantık aramaya calışıyorsun
Ateistim ama o kadar boş iş ki bunlar. Sırf şov
;Ya bence kadın da biliyor hani adliyelik olacağını linçleneceğini vs ama umursamıyordur. ben şahsen kimdi bu diye bi arattım baktım kendi kozmetik ürünleri vs varmış onu gördüm. millet de aratır bakar ürün sattığını görünce satın bile alır. Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek tüm değerleri çiğnemeye başladılar ya bakalım.
Bu fotoğraf tik tok kadar saçma .. Sanat mı şimdi bu ne bu ?
İmam Rabbani bir yazısında "Ben Allah'ı kadının fecrinde gördüm." demiştir. Bu yazıya atıf olan fotoğraf olsa gerek.
Camii'yi görmeye gelen turist ayakkabısını çıkarıyor, dışarıda satılan şalı alıp takıyor,. Buna ister etik dersin ister edep dersin. Neredeysen kendi değerlerini korurken aynı zamanda seninle birlikte orada bulunanların değerlerine saygı göstereceksin, bu, bu kadar basit bir konu. Allah'ın kendini koruyup korumamasıyla ne alakası var inanılmaz boş yapıyorsunuz gerçekten.

Kendisiyle çelişmeyen, birey olma sürecini tamamlamış ne bir kişi böyle bir 'eser' ortaya koyar ne de ben Müslümanım diyen böyle aşağılık küfürlerle karşılık verir. Ah ahh azıcık zeka azıcık görgü istiyorum çok bir şey değil..
gogolunburnu adam gibi yazdığımı tam oku sonra gel boş sensin daha beni etiketlemeden yazıyorsun. Aynı zeka aynı görgü sende var mı ki ben sana gösterecem?
gogolunburnu laolm azıcık görgü azıcıkeserderken hakaret ederek mi istiyorsun sen bunu? hayıdır kardeş? başı boş burada ona buna hakaret edebileceğini mi sanıyorsun? bir kekre cümlenin içinde hoş görü geçerek hakaret etmek ne demek. kimin boş kimin dolu kimin müslüman kimin gevur olup olmadığına sen mi karar veren mekanizmasın.

bir müslümanım diyen böyle yaparmış senin ve senin gibilerin en büyük sorunu kendinizi allah sanmanız. çıkıp yukardan bi ses gelse "sanane amk benim için o müslüman belki" diye o sesin allah olduğunu bilseniz onlada tartışmaya girersiniz en çok bilen müslüman benim diye.

Aklıma şey geliyor 2005 yada 2006 da fransa da tolkien günü mü ne düzenleniyor millet lotr kıyafetlerini role plaiyngi üstlenmiş gidiyor orada insanların toplandığ yerde 26 27 yaşlarında genç biritle Christopher Reuel hararetli tartışıyor. konu lotrden 27 yaşındaki genç nasıl savunuyor ama en iyi tolkienci benim dercesine siz diyor kesinlikle ya okumamış olmalısınız yada bilimiyorsunuz bana öyle birşey söyleyim ki sizin haklı olduğunuza inanayım diyor. kenardan birisi konuştuğun kişi John Christopher Reuel Tolkien diyor. Ne derse beğenirsin bir insan babasının kitallarını okumaz mı ya diyor asdkaskadaşsdl sonra herkes gülüyor tabii.
Vader Az önce arkadaşa cevap vermedim madem yazıyorsunuz böyle, bana da bir cevap hakkı doğuyor.

Pardon da ben kime nerde nasıl hakaret etmişim :). ilk paragrafta 'saygı' ya değinirken üstte yazan bir yoruma gönderme yapmışım. İkinci paragrafta ise tamamen olayla alakalı görüşlerimi dile getirmişim gayet güzel.

Başıboş filan derken, tanrıcılık sence ben mi oynuyorum :) yazdıklarıma bir kez daha bakabilir misin? Ben de küfürle tehditle dinini savunuyorum diyenlere söylemişim sözlerimi:)

Ayrıca uyarı mahiyetinde yazdığın mesajında tam da beni uyardığın konuyla alakalı olarak hakaret, küfür vs. sanki epeyce mevcut.

Ayrıca verdiğin Tolkien örneği de biraz kasıntı kaldı sanki:)
gogolunburnu Ah ahh azıcık zeka azıcık görgü istiyorum çok bir şey değil..bu hakaret cümlesidir.

Ben kasıntılık yapabilriim dilersem seni şuan öldürüp arkandan kahkahalarda atabilrim burası benim farkındasın dimi beğenmiyorsanız yuıkarıdan çıkış yapip siktir olup gidfeceksiniz.

YA DA BAŞKALARINA SAYGI DUYMAYI ÖĞRENECEKSİNİZ!

kadın olman ekstra tevazü göreceğin anlamına gelmiyor.

bir kez daha uyarmam benle polemiğe girme her daim sen zararlı çıkarsın.

bugüne kadar karlı çıkan olmadı çünkü.
Vader arkadaşa değil bunu yapan sanatçıya ve ona tehdit (tecavüz ne demek nasıl bir zihniyet bunu temenni edebilir!), küfür yağdıran sözde Müslümanlara karşı söylediğim bir şey.

Yani yorum yazan arkadaş o kısımları gereksizce üstüne alınmış kaldı ki kimseye de zaten geri zekalı demiyorum. Son olarak şöyle de bir durum var ki bunu söylediğim kişiler sonuna kadar hak ediyor bu sözleri.
gogolunburnu eğer ona söylemediysen özür dilerim haklısın. ona söylemediysen oniye sana lap diye bana hakaret etme diye atladı dur bakayım ben en iyisi bir daha okuyum.

edit: okudum boş yapıyorsun demişsin tamam abartılcak birşey yokmuş ama aslında boş yapmıyor.
Vader Benim tekrar ona demedim hayır, demem; kendimi savunmak olur. Bu da bir yerde haksızmışım gibi bir konuma düşürür beni. arkadaş dikkatli okursa bence zaten ona demediğimi anlayacaktır.

estağfurullah, herkese iyi akşamlar dilerim.
gogolunburnu bu arada herşeye saygı gösterme konusunda ben katımıyorum mesela müslümanların dinlerini yayma cabasna hritiyanların ve musevilerinde dahil olmak üzere tamamen karşıyım.

çünkü ben saece bilime inanıyorum dünya üzerinde varlığı kanıtlanamayan hiç bir olgunun varlığından söz edilemez. bilim bize bunu söyler.

bu yüzden benim için müslümanlıkta, hristiyanlıkta ve diğer tüm dinlerde var olarak kabul edilmeyen olgulardır inananlar benim için cahill insanlardır. bir takım bu şekilde kandırılmı diyeyim yada kandırılmak mı istemiş tam emin değilim fakat cehaletlerini giderek başkalarına aktarıp büyümelerini engellemek dünyanın geleceği için bilimse anlamda çok büyük ilerleme kaydetmektir.

Fakat bunun harici inandıkları objelerle, kutsal saydıkları mekanlarla alay etmek, saygısızca oralarda hareketer sergilemek çok mantızdır çünkü doğruracağı tek şey savştır.

İnandığım bilim savaşın ne kadar kötü olduğunu zaten senelerdir göstermekte. O zaman savşarı engellemekiçin olmayan birşeye saygı duymam gerekiyorsa buna varım ve duyarım bu yzuden dinlre saygılı olmalıyız fakat genişmelerini ve büyümelerini engellemeliyiz.
Vader Bir düşünceye hiç bu kadar katılamazdım kesinlikle.
Vader Yazdıklarına sonradan eklemeler yapmışsın, yeni fark ediyorum. Bu denli küfürlü konuşmalara gerek var mı gerçekten bilmiyorum. Evet burayı kurmuşsun tebrik ederim, büyük başarı ve beceri fakat kurduğun sitedeki üyeyi silince cidden kahkaha atacak kadar ciddiye alıp eğlenebiliyor musun :)

Son olarak kimseye kafa tuttuğum yok ama bana saygıdan bahsederken keşke senin 'siten' de olsa bu dediklerini kendin de uygulayabilseydin. Peşinen diyorum ki seni eleştirmek, kafa tutmak için demiyorum. Ama bir yerde de bence bunları söylemem gerekli.

Bu sitede insanlar kullansın diye açılmış öyle değil mi? yani aslında sen kral değilsin kullanıcılar da köylü. Ben her türlü kullanıcı bulabilirim, beğenmeyen gider dersen de bu sana zevk veriyorsa, ne diyim senin bileceğin bir şey. Hayırlı işler.

Bu gece seni eğlendireceksem hadi sil hesabı :)
gogolunburnu silmiyoruz ama cahil cahil yorum yapıyrorsun öldürüyoruz dedik silmek yok silersek bidaha gelirsin çünkü :P

direk öldürüyoruz sonra burada toplanıp helva yorumları yapip ego masturbasyonu yapıyoruz. çünkü reel hayatda hepimiz şişko asosyal pislikleriz :)
Vader ahaha reenkarnasyona da mı inanmıyorsun peki :D
gogolunburnu 5$ çok pahalı reenkarnasyın bu devirde var öyle bir kuralımız 5$ veriyorsun tekrar canlandırıyorum ama gerek yokki yanlış anlamışız dedik abartmaya devam edecen mi yenge sus artık sus.
Vader ahahha işte bu ya. aradığım yorum bu. aynen öyle
Geçen ay camide nikah yapıp, pasta kesip birbirinin ağzına pasta sokan çiftten daha sapkınca değil.
Ama her ne hikmetse bu kadar gündem olmadı ve neredeyse hiç linç edilmediler.


İlgili haber:
ahbaay Yo gayet daha sapkın bir hareket camii de imam nikahı için evlilik yapılabilir arkadaşlar. tüm cemaatede evlendiklerini bu şekilde duyurabilirler. Bunda dinen hiç bir sakınca yok.

Nasıl hristiyanlar klisede nihak kıyıyorlarsa müslümanlarda camiide kıuyabilirler. Namahram diye tercih edilmiyor sadece. Bu erkeğin iznine bağlı.
gogolunburnu bu topic altında yazdığın ilk entryi daha okurken bir tık gerginlik yüklendi üstüme. hani ortalığa doğru "inanılmaz boş yapıyorsunuz abi ne alakası var" diye tarasan, konusmaya tersten katılımcı bir giriş olarak görüp, sıradanlaştıracağım. Lakin, önce konu üzerinde yargı dağıtıp bu budur 2 2 de 4tür dedikten sonra ortada 2 kişinin üzerinde tartışma sergilediği bir düşünceyi işaret ederek öncelikle düşüncenin ağırlığını ve derinliğini küçültür bir tonla özetleyerek aşağılamışsın, ardından da kişilere boş yapıyorsunuz diye agresif bir yakıştırmada bulunmuşsun.

Benim okumam bu yönde yanlışsam... yanlışım ne yapalım, fikrimdir.
Elessar2147 Bu noktada elessar arkadaşın bunu saldırı olarak algılaması çok normal. biraz hızlı geri saldırmış tabi ama sen de hafif hak etmişsin:)

Boş gördüğün konuya gelirsek, resmin dinci zümrede oluşturduğu sert tepkiyi tahmin etmekle beraber, her seferinde tanrılarını savunmak adına şiddete ve hukuksuzluğa başvurmalarından sıkılmış olmalıdır ki kişi çok da mantığa yatkın bir düşünce olan "bunların tanrılarını savunmaları şirk koşmak değil midir" gibisinden retorik bir soru sormuş. çünkü sadece düşünsel olarak ele alırsak, mantık çarklarını çalıştırdığımızda allahını savunmaya çalışmak şirk koşmaya çıktı oluşturuyor ve düşünen insanın aklından doğal olarak bu geçiyor.
Vader lordum da buna istinaden sadece bu bağlamda kısıtlı kalma, insan psikolojisini dahil ettiğimizde bu davranış biçiminden kaçmamız pek olası değildir. bunu direk mantıksal bağlamda yorumlamak yanlış olur diyerek zannımca çok da keyifli bir karşıt görüş ortaya atmaktaydı.

fakat o sırada oradan geçmekte olan gogolun burnuna off-topic kokusu gelince bir anda "ne saçmalıyonuz abi, bu resim budur gerçekler de budur" diyerek taradı, hem de kendisi aynı cümleler içerisinde saygı dersleri verirken bir yandan da birey olma süreciyle ilgili üstenci düşünceler ileri atarak.
bunu gören ben de saygımı ve ciddiye alabilitemi sonuna kadar kaybettim. ha lordumuz karşısında çizgiyi hiç aşmadan kendisini savunmasını takdire şayan, alışılmadık bir performans olarak görüyorum. saygım sonsuz:)

O off-topic konuşma sayesinde keyifle bir yazı okumaktaydım. çünkü ben de kendim bazen mantıksal bağlamda kalıp farklı bir açıdan bakamayabiliyorum ve lordun bu fikri "aa evet ya" düşüncesi uyandırdı bende ki o ne keyifli bir andır herkes bilir.

Ben o konunun dallanıp budaklanmasına çok okeyim mesala, birileri gelip o dallanıp budaklanan (güzel) fikirlerin kafasını ezip bastırmaya kalktığında rahatsız oluyorum, ha burası öyle bir platform olsaydı gider ötede kendi kendime rahatsız olurdum ama değil işte yani ne yapayım. "Şükür" ki diyim, o noktada lordun gelip müdahale ederken gar gar gar küfretmesinden de keyifleniyorum bir tık ne diyim😬😬

hele ki bir de böyle bir konuda kişilerin arka arkaya dizilip sırayla, önceki söyleyenin düşüncesine takriben, tekrar ve benzerlikler içeren söylemlerle o zümre tarafından ötekileştirilmiş "low-life" şahıslara toplu sövme ayinindense bu dallanıp budaklanmaları yeğlerim.

Küfür serbest bir platform olup, kişiye yönlendirilmesi N.Ş.A. hoş olmamakla beraber sen de rahatsız hissetmek de haklısın. ama sahnenin görünmeyen yüzü de var ve o noktadan baktığında bir miktar anlaşılır olmakta. hele ki genelde küfür yiyenlerin baya baya hak etmiş olduklarını gördükten sonra.

Ben senin ilk entryini gördüğümde hissettiklerim;
1- aha geliyor bir tane daha
2- e resmi duruyor daha
3- yosam taze midür kü
4- helvaya yetişir miyim ki acep
gibi düşüncelerdi. ben üç beş, orda burda gördüklerimle bu hissiyatlara koşullandıysam, her gün benim gördüğümün kaç be kaç katını ne saçma koşullar altında gören bir kişinin ne denli koşullanıp tetiklenebileceğini bir düşünmek gerek ki bu kişi bu platformun oluşturulmak istenilen saygı çerçevesi denetimindeki yegane kişilerden biriyse ve kendisinin de yukarıda bahsetmiş olduğu sevdiği şeyi savunma hissiyatinden öte göz bebeğiyse.

Sonuçta maskenin bir yüzünü kendimize doğrultulmuş taraftan görebiliyoruz. Gördüğün tavırsa sadece stereotipleştirilmenden kaynaklıdır, bir adım ötesi değil.

Ama çok hızlı ahkam kesip, bol kese öğüt dağıtıp, doğruların söylenmek gibi bir huyu vardır "kisvesi" altında yapıştırıyo gibisin seni gidi seni. kisvesi biraz agresif oldu ama aklıma gelmiyor eş anlamlı. kastım o değildi affet.💓

ama ne bileyim "ne alakası var boş yapıyorsunuz" demeyeydin keske, hani sonrasındaki konusma üslubunu ve aktarmak istediğin fikirleri görünce yakıştıramadım diyim.

edaya da bişey demek nasip olmadı, eksik kalmasın, cehennemde yanacan pis kafir! sendeki taşşaklar bende olsa...

bazı açıklamalarım zaten hali hazırda tatlıya bağlanmış bir sürecin gereksiz detayları olabilirler, okumuş olan hakkını helal etsin artık ne diyem😙 bence hiç bulaşmicaktın hacı, okunu mu bu ya😇
erkal şahsen ben istiyorumki herkes her fikir hakınd ane ekstrem duygularını yazabilmeli. sanauyar buna uyar yada senin inandığın şeye tamamen farklı bir teoriyle gelebilmeli.

insanlar hemen bi savunma güdümüne geçiyorlar. şurada 2 kürtler haklı de arkandan hemen pkk sempatizani diyorlar senin arkandan demezler gerçi benim diyorlar onlada karşılaştım.

yani bizi türk insanının özgürlük anlayışı biraz işime gelen özgürlük şeklinde. Adam twitterda öğrencye özgürlük diye bağırıyor, kadınlara özgürlük diye bağırıyor. özgür tweet atamıyoruz diye bağırıyor.

sonra bpthaber sayfası bi anket geçiyor diyorki "Selahattin Demirtaş sizce hapishanede haksız yere mi yatıyor, çıkarılmalı mı" altında gidiyor bu adam kesinlikle çıkarılmamalı apo özentisi pkk dostu ölene kadar yatsın yazıyor birde video paylaşıyor selahattin demirtaş aponun heykelini yapoıcaz diyor.

Acaba özgürlük kelimesinden anlayışı ne ki bu gerizekalının diyorum sen ben nasıl atatürkü özgürce konuşabiliyorsak o adam özgür bir ülkedeysek apoya isterse yapabilir. kime ne?

Dün Bozkır'ı izliyorum cocuk bir katil var ayrıca sapık çünkü ölen cocuklarda fili livata bulgusu var (anal zorlama, sex). adam her öldürdüğü cocuğun cenaze namazına gidiyor olay yeri araştırmaya polis kılığında falan giriyor orada diğer polislere idiyorki "bu nsıl şey ya hangi cani bunu yapabilir sizce" diyor.

aldığı cevap "kesin allahsızın biri"

Ulan ülkede 4 yaşında karı alıp evlenip tecavüz edenler en büyük allahcılar.
kasayı hortumlayanların 2 cümlesinden birisi allah.
ama sorarsan kesin allahsızın biri yaptı bir kere ben ateist bir adamın cocuğa tecavuz ettiğini görmedim ya.

diyceğim bu ülkenin en okumuşundan en cahiline kadar özgürlük kelimesi nedir anlamını bilmiyor bilenleride ya pkk sempatizanı yada amerika ajanı olarak suçluyor.

çünkü onun sevmediği kısımlarda özgürlük olmaması gereken birşey. onuj harici herkes bu vatanda mülteci 5000 yıldır burda yaşayan kürtler bile mülteci.

bu ikiyüzlülerin kendilerini tanımamaları yuznden senelerce ülkecek rol yapiyoruz avrupa birliğine rol yapioru biz bakın cok ozguruz alın bizi diye, ordan diğer devletlere rol yapiyoruz medeniyiz falan diye

aslında ne ögürüz, nede özgürlüğü savunan bir milletiz medenide hiç değiliz kimsenin delikanlı gib yazamadığı işimize geldiği noktada vatanı bile satabilecek sözde milliyetçi bir ülkeyiz

milliyetçilerin baş kalesine bakıyorsun mhp ye amk son 12 ayda birbirlerini suikast ile öldürmekten başka birşe yapmıyorlar. pkk ya gerek var mı_ pkkyı silsende bişey değişmez bunlar birbirlerini öldürüyorlar o zaman. Ülkede ne yargı ses cıkarabiliyor nede vatandaş çıkıpda hop amk siz hele ne yapıyorsunuz diyemiyor.
Vader lordum izninizle - daha ne denebilir ki;
"aslında ne özgürüz, ne de özgürlüğü savunan bir milletiz medeni de hiç değiliz kimsenin delikanlı gib yazamadığı işimize geldiği noktada vatanı bile satabilecek sözde milliyetçi bir ülkeyiz"

5 dkda, gecenin bir vakti, kıçınızı kaşırken sarf ettiğiniz kadarını özümseyebilseydik ne bugünleri ne de geçmişimizdeki kara lekeleri taşıyor olurduk sırtımızda.
Vader

mesela bugün çıkan bir haber bu kadar konuşulmayacak.


Nikah kıyarsın onda sıkıntı yok ama doctor oetker krem şantili pastayı suratta bir dünya makyajla kesip aşkoşunun ağzına sokmazsın hangi din de yazıyor bu gayet de daha sapkın :D
ahbaay bu adam o arabaları saklamazsa yarın kendisi zarar edecek? mecbur onları saklamaya mecbur
Vader Geçen yıl internette şeyh said tartışmaları dönerken aklıma gelmişti abi, ülkenin tamamına yakını karşı tarafı terörist olmakla suçluyor çünkü tamamına yakını terörist. Ne karşıt ne de benzer görüşteki insanlara karşı taraflarının çıkarları uğruna manipüle etmekten, baskılamaktan, korkutmaktan hatta öldürmekten bile çekinmiyor insanlar. Çoğunlukla bireysel eylemlerden oluşuyor bunlar, neyse ki 3 harfliler gibi organize olamıyorlar. İnsanlara zor gelen de bu kadar popülasyonun içinden eline silah almamış olanları eleyip geri kalanla mücadele edebilmek, bunu yapamayınca bıyıklı, beyaz toroslu terörist oluyorsun, karşı tarafta da şunun gibi toksik fikirler var;

Şeyhime saygı duy!
Niye?
Kürtleri savundu?
Dini ve yerel yönetimin hükümsüz kılınması sonucunda kutsal otoritesini kaybedince müritleriyle "BUNLAR ŞEYTAN" diye isyan etti, kürler konunun neresinde?
Kendisi kürttü diye asıldı!
Özür dileriz, 1925 yılında milletin savaşmaktan götündeki donu yırtılmışken şeyhinizin yargılandığı parametrelerin kamuoyu ile paylaşılması doğru düzgün yapılamamış, henüz yeni kurulmuş Cumhuriyetin yönetime tabi hukuk mekanizmasının tarafsızlığını eleştirmesi adına AİHM'ne başvurma hakkını elinden aldık, ama kıyamet koparken 4 karı alma hakkı elinden alındı diye isyan etmek yerine kendisi de bir 5-10 yıl bekleseydi fena olmazdı.

Gerçek kimsenin umrunda değil, ölümden çok haksız çıkmaktan korkuyoruz.

Demirtaş tutuklandığında lisedeydik, arkadaşımla dedik ki "iyi olmuş yatsın oç, keşke asılsa amq".
Bunlar mı peki asması gereken adamlar? Asınca iyi adam mı olacaklar?
Assalar devletin iyiliği için mi asacaklar? Asılınca kötü adam oldukları mı tescillenecek?
Hangisi hangisini assa daha hayırlı olur?
bu arada her şeyi bi kenara bırakırsak resmi gördükçe yükselen bir hoşlanma hissiyatim var. Simetrisi, geometrisi, renkleri, kadının kıyafetiyle arka plan arasındaki renk geçişi-gizliliği, gölgelendirmesi ve en çok da kadının Monty Python ya da Pink floyd'un animasyonlarını anımsatan karikatüristik pozu bende görsel olarak bir yer edindi hakkaten. sevdim yani.

Tabi görsel sanatlardan çok da anlayan biri olduğumu düşünmüyorum o ayrı konu.
Tutecs doğru olanı ilgilendirdiye kişiye bakmadan savunabilmektir dürüstlük. Aynısını imamoğluna yapip içeri atsalardı ki benzer bi olayla onada yapacaklar gibi herkes ayaklanırdı kimse imamoğlunun bu suçu ilediğine inanmazdı ve herkes imamoğlunu savunurdu.

ama teröre destek diye demirtaşı içeriye attıklarında "bu kadar dıarda durması suçtu bilmemneydi" ya abicim madem bu adam terörist ise neden parti kurabildi devlet hem prti kurmasına izin veriyor hem genel başkan olmasına izin veriyor hem seçimlere girmesine izin veriyor sonra işine gelmedince terörist. bakın bu dahaöncden daha fazlaydı


Kürtlerin oyu %1 bile yokken. yine parti kruuyorlardı seçim yaklaştığında partileri kapatılıyord bak bırak daha barahı aşıp içeri girmeyi sürekli kapatılıyorlardı bu ne yaptı zamanla heifleri tek noktada birleştirdi %10 %15 ile meclise soktu.

Kardeşim sen bu adamların meclisde kendilerini savunmasınıa izin vermezsen ho ahmet türkü bedediye başkanıyken alır içeri atar oraya kayyum atarsan hop demirtaşı genel başkanken hukuksuzca içeri atarsan ne olacak?

bu adamlar normal yollarla kendilerini savunamıyorlarsa eline kaleşi alan dağa çıkacak buna sebep olan sensin. özünde kürt olan birisi ne mutlu türküm demeyi istemeyebilir şahsen kürler coğunluk türkler azınlık olsaydı ve benim cocuklarım her sbah ne mutlu türküm diye bağırtılıyor olsaydı bende buna karşı gelirdim.

isemsizce türküm diye bağırırdım ve günden güne hem bu söze hemde türklere uyuz olmayabaşlardım hiç aklında türk kürt ayrımı olmaya bir adam bile eğer türk deilse andımızı okurken muhakkak bir noktadan sonra dikkatini cekecek ve ayrım oluşacaktır.

Senelrce hem kendimizi kandırarak hem milleti kandırarak efsanevi türklük ikayeleri yazdık bayrakda bile yazdık ya neymiş 1378 de bilmemne savaında yerdeki kan gölüne ay ve hilal yansıması olmuş türk bayrağı burdan çıkkmış siktir ordan.

Hilal ve Yıldız müslümanlığın, islamın her daim simgesi olmuştur. Arap olmayan müslümanlar anlamına gelir bakın hala dünyanın bir çok yerinde arap olmayan müslümanlarda hilal ve yıldız vardır hatta pakistandı sanırsam bayrağı bizimkinin aynısı ve yeşil versiyonudur sadece.

Osmanlıdada hilal ve yıldız bu yuzden kullanılmıştır. Hep bi efsanelerle hep olmayan olayları olmuşl gibi yansıtıp kendimiz gaza getiriyoruz.

Atatürk neden ölmeden önce 2. bir parti kurulmasını istemiş? tek bir partinin tek bir düşüncenin eline kalmasın üşle diye herkes konussun herkes sesini cıkarsın diye.

Siz sizden olmayuanı susturduğunuz surece o sesizlik büyüyecek büyüyecek öyle bir patlayacaktırki o patladığı an o sessizliğin aslında dostluğuna en cok iyiyacınız oldugu an olacaktır ve yardım eli gelmediğinde ulan biz zamanında bunları yaptık demeninde bir anlamı kalmayacaktır.

Ekşi sözlükte biri yazmış. Başlık rte'nin 2023 seçimlerini kazanma ihtimali
--- Alıntı ---

yuksek olandir.

nisan 2022'de yazdigim plani tikir tikir islemekte. keriz muhalif secmenle top gibi oynamakta. nasil tum tuslara basiyor degil mi?

2022 basinda "tuvalet terligi" bile secimi kazanacak, millet ittifaki acik ara farkla cumhur ittifakini gecti noktasindan, bugun nasil altili masa dagilmali, iyi parti ayrilmali, bunlar hdp'ye goz kirpiyor, x olmazsa oy vermem, y olursa yemin ederim tayyip'e oy veririm, yok kürtlerle ittifak yapiyor vs diye diye millet ittifakini, potansiyel her adayini gomecek, kararsiz secmeni "bunlar beceriksiz" seklinde cumhur'a yoneltecek noktaya geldik ama?

bunlarin hicbiri tesadüf degil, muhalif secmen ile kedi-fare gibi oynuyorlar

1) once tek gorevi altili masayi dagitmak,
bazen kürtlerle bazen dindar kesimle goruserek tavizler vermen durumunda cok dogal olarak kalan ama cumhur'u gecen millet ittifakini dagitmak,
halkin ve ozellike gec secmenin uzerine gidip muhafeleti beceriksiz gosterip yine akp kitlesine "kime oy vericem abi" diye dedirtmek,
bu partileri, parti icindeki azinlik kitleleri (chp'deki kimseye faydasi olmayan ulusalcilar) kiskirtarak eski sig, kurtleri ya da dindar kesimi dislayici politikalarina dondurmek olan umit ozdag'i sahneye surdu.

2) hemen hemen her sorunu, yangina korukle giderek umit ozdag eliyle "mülteci sorununa* baglatti. ev sorunu, barinma sorunu, ekonomik sorunlar, issizlik sorunu. sanirsin her seyin tek suclusu multeciler, bunlar gidince hepsi bitecek. (not: ben de chp gibi 2011 yilindan bu yana gonderilmeliler diyorum ve buyuk bir sebepler ancak tek etmen degiller)

siz ne yaptiniz?

siz en guclu baskan adayi imamoglu'nu umit ozdag ve zafer troller araciligiyla yok hdpkk yok demirtas'i begenmis, yok ataturk'cu degil gibi sacmaliklarla yemeye calistiniz, neyseki simdi akillandiniz.

siz, bu oyuna dusup yavas'i sag ulkucu mhpli tayfa sahiplendigi icin ondan bile sogudunuz.

siz simdi yine oyuna dusuyor, muhalif gorunumlu ak ve zafer troller ile kilicdaroglu suyun uzerinde yuruse “yuzme bilmiyor” diye sazan gibi atliyor, son yillardaki dogrulari gormezden geliyor ezbere konusuyorsunuz.

e kim aday olacak, soylesinize? tuvalet terligi aday olsa kazanmasi gereken secimi simarikliklarinizla altin tepside hediye ediyorsunuz.

siz cumhur ittifakini yillar sonra gecen, elbette oy almak icin bazi tavizler verecek, her kesime hitap etmeye calisacak millet ittifakini, ittifaki dagitmakla
gorevli umit ozdag ile dagitmaya calisiyorsunuz.

yok ataturkcu degil, yok kurtlerle gorustu, yok dindar kitle ile ittifak yapti diye elestiriyor ama 3 gun sonra chp'yi oyu yerinde sayiyor diye elestiriyorsunuz. nasil artacak o oylar?

karsinizda kurtlerle acilim diye anayasayi, ardindan 180 derece donup milliyetci kesim ile baskanlik sistemini getiren, tum bunlari yaparken kitlesi tarafindan %100 desteklenen bir grup var.

kendinize gelin, kasinin ustunde biyik var diye bu sacmaliklara dustugunuz surece bu adam rahat kazanacak.

hic mi ders almadiniz ibb secimlerinden? adam demirtas'in cizgisini begeniyorum dedi kurtlerin oyunu aldi, gitti camide yasin okudu akp oy deposu fatih'te chp'yi birinci cikardi. ne oldu sonra? belediye ne kurtlesti, ne dincilesti.

kopruyu gecene kadar bu ulke boyle, siz bu ulkeyi de vatandasini da zerre bilmiyorsunuz. erdogan cok iyi biliyor, o yuzden de yillardir kazaniyor

size olacaklari soyleyeyim: secime dogru multecileri geri gonderme (gostermelik) propagandasi baslayacak. zaten ekonomik anlamda her tusa basiyor, esad ile gorustugunu de biliyoruz. kararsiz ya da eski akpli secmen altili masa ve millet ittifakina sarsilan guven yuzunden yine gidecek "baska kime vericem" diye tayyipe verecek ya da oy kullanmayacak.


muazzam yazmış.
Rkujo Jedi » Sosyal » Genel
Günaydın
Gizlenen 14 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
İzmir :(((((( keşke mezun olmasaydım çok özlüyorum
Günaydın lordumuz her yerde
Elessar2147 la izmirin neresi güzel berbat şehir ya
Elessar2147 abi zaten hem çok kötü hem de güzel insanı arafta bırakıyor, fakat beklediğim gibi bir yer de değilmiş. Hangi sahile gidersem gideyim bok kokusuyla doldu ciğerlerim
Paradox kokuyla aynı fikirdeyim de öyle çok kötü de değil tartışılması saçma şahsi fikirler
Paradox nedense tanıştığım insanlar da nezaketten ve medeniyetten yoksun insanlardı benim de hiç kanım ısınmadı
alperendenizhan Elessar2147 ya insanı konusunda yorum yapamam çünkü belli ki hiç biri has İzmirli değil. Farklı şehirlerden, ordan burdan geleni çok. Fakat geçen kafenin içinde adam sigaramı alıp kaçtı. Gel lan buraya dedim. Geldi geri verdi. Abi para ver o zaman diyor. Ya yok diyorum. Kahvemin yanındaki çikolatayı istiyor. Tam bir şey diyicem… Gitti koşarak. Lan kafenin içinde ya… Darlandım kalktım sahile gideyim dedim. Bok kokusundan midem kalktı. Ve o kadar pis ki inanılmaz banklara falan oturulmaz yani sahildeki. Döndüm yemek yiyim dedim. Yemek konusunda çok sınıfta kalmış bir yer bence. Sonra bir sokak sanatçısı gördüm dedim dinliyim güzel çalıyor. Yanımda birbirine bıçak çeken “o kızı seviyorum lan” kavgası. Azıcık uzaklaşık bankta araç beklerken götümün dibinde bira şişesi kıran sarhoşlar. Uzaklaştım. Tenhada 16-17 yaşlarında içip sokağın ortasına kusan veledler. Ortam arıyorsan hızlı yaşamak istiyorsan yeri ama yok abi onun dışında hiç sevemedim yani. Sadece bir günde yaşadıklarım bu anlattıklarım bir de. Yer Konak/Karşıyaka arası

Edit: Kadınları daha iyi anladım erkek olsan da kadın olsan da bıçaklısı sarhoşu kevgire çevirebilir seni yani belli olmaz. Çünkü benim memleketimde sokakları emniyetsiz bulup tırsarak yürüyen ne erkek vaar ne kadın var, çok nadirdir. Şimdi onları daha iyi anlıyorum
Paradox İzmir dışında yaşamadığım için çok fazla bir yorum yapamayacağım ama ben seviyorum sıkılmamak için yeterince büyük bir şehir benim aradığım şeyleri karşılıyor. İstanbula gittim sevdim fakat kurban bayramı tatilinde gitmiştim o yüzden o da pek sağlıklı bir karşılaştırma olmuyor aslında.
Paradox konak karşuyaka arassı dediği yer kesin konakın o fuar alanına doğru arka yerleridir pavyonların olduğu suriyelilerden geçinilmeyen izmirin en tehna löhne yerine gitmişin olm sen karşıyaka nere konak nere amk arası deniz zaten arası demiş bide :) iki farklı yaka gibi iki yer
Paradox sen buca gedizde hakkarililer sokağına falan mı girdin kral 13 yıldır izmirdeyim aynı anda bunları yaşadığım tek bir gün olmadı yani :D ya 1 ayı tek cümleye sığdırdın ya da dünya saçması bir mahalleye gittin bilemedim yani:D ki 13 yıldır da bucada yaşıyorum, bilen bilir izmirin teksası bucadır :D ayrıca Lordun dediği gibi konakla karşıyaka arasında dağğğğlar kadar fark var arada 20 dklık vapurluk mesafe var :D
bırakın sevdirmeye çalışmayın izmir'i sonra temelli geliyorlar :D ilaydaerden Vader Rkujo
ozguradam96 adam çok haklı abi, konak veya karşıyaka sahilinde, yarım saat yürüyüp "hiç dilenci, rahatsız edici unsur görmedim" diyeni alnından öperim. Arkadaşlarımla Adana'ya gezmeye gittik, İzmir'de iki saatte gördüğümüz barzoyu 2 günde görmedik. 14-15 yaşında çocuğumu normal şartlarda gezip tozması gereken o yerlere hayatta yollamam. Her mekanı gezip masalara salça olan mendilci çocuklardan da bahsetmiyorum, gerçekten çok fazla barzo var.
2 Hafta önce Kemeraltında stand-up'a gittik, dönüşte Ziraat bankasının önünde 2 tane eleman martıların kilidini kırmaya çalışıyordu. Böyle bir şehir artık, üzgünüm.
ilaydaerden Buca trafik dışında güzel bir yer, özellikle öğretmenler sokağından hukuk fakültesine kadar hiçbir ekstrem sorunu yok. Bence teksas falan değil kesinlikle, çok fazla öğrenci var zaten, medeniyet seviyesini çok yükseltiyorlar. O kadar olay bir günde yaşanmaz belki ama İzmirin en çok reklam olmuş yerleri gerçekten pislikten geçilmiyor.
Tutecs hocam yok demedim zaten, dikkat edersen de ironi yaptım arkadaşa yönelik değil lafım kesinlikle ama dışardan başını alıp gelen kişiler yüzünden bu durumda çoğu şey bu saydıklarının hiçbirini yerli İzmir insanı yapmıyor altını çizmeliyim.
Tutecs abi gedizin dibinde oturuyorum yani az cok biliyorum bucanin pisligi de tam pislik xd evet bi 6-7 yil onceki gibi degil ama uckuyularin arka tarafi ozellikle gediz camlikule yenigun taraflari hala cok cok kotu. tinaztepe tarafı da daha yeni duzelmeye basladi acilan yerler ve siteler sayesinde
ilaydaerden bunlar zamanla olabilecek şeyler bu kadar göç alıp hızlı şekilde insanların uyum sağlaması beklenemez, eğitiminde çok etkisi var tabi.
Vader ilaydaerden hayır ya öyle demek istemedim, bu olaylar o iki yerde yaşandı. Ben iki yere gittim, evet vapurla. Mahallede falan da gezmedim merkezi yerlerdi. Karşıyaka’nın çarşı çevresiydi zaten. Sahil de yürüme mesafesi çarşıya zaten. Gittiğim yerler de öyle sizin dediğiniz gibi yerler değildi.

edit: Tutecs yaşaa, gerçekten öyle rastlamamak imkansız çünkü sürekli bi rahatsız edici şey seni buluyo. Ayrıca yılbaşı akşamıydı belki de ondan daha fazla atraksiyonlar olmuş olabilir ama yemin ederim ki bir günümü anlattım kfkfkf
Bize “insafsızın oğlu” Toyota Trueno AE86’yı sevdiren, ikinci el araba sitelerinde aratan efsane anime.. Güncel anime izleyicilerinin gözüne hitap etmeyebilir çizimleri.
aliheyn Jedi » Sosyal » Genel
Mantar sezonunu açtım arkadaşlar
Gizlenen 7 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
vay kanlıca nerden topladın
Yeni pamukluk barajının etrafındaki ormandan felaket kaynıyor. Mace_Alyhun
Magic mushroom çıkmasın aman dikkat.
Onlardan da vardı köylüler deli mantarı diyorlar ufak mor kafalı. Sıkıntı dkdjsjd Ulbrecht
Karadenizde tirmit diyolar o mantara ya da ben çok benzettim. Belli bir adı var mı?
Kilipos, kanlıca bildiğim adları bunlar hocam. Sobanın üstünde ısıtınca baharatlanmış (avcar) mangallık tavuk gibi kokar. holybram
Darısı sitenin başına 🥺 aliheyn
O gün son mantarlarımızı toplamıştık ve kimsenin haberi olmadı.. My_Immortal
Topladığınız yer neresi?
Muğla da ismi çıntardır. Izgarada güzel gider. Afiyet olsun
Tahabektas Dark Jedi » Sosyal » Genel
ne?
Gizlenen 15 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
hadi ordan
üst mahkemeden döner
üst mahkemeye kalması bile enteresan. hakaretin daha ağırını yapanlar var milletin a.na koyacaklar var, sürtük diyenler falan. onlara emsal olacaksa bu dava yatsın ekram başkan 2 yıl sorun değil. ya herkese eşit olsun adalet ya da saçmalamasınlar artık...
Bence akp kendi ayağına sıkıyor bu kararla, imamoğlunu içeri atarlarsa seçim zamanında büyük olay çıkartırlar.

İçeri atacaklarını sanmıyorum da olaki böyle bi şey yaşanırsa chp nin işine gelecektir
akp olarak çok fena kendi bacaklarına sıktılar
bir sonraki cumhurbaşkanı neden mahkeme kararı ile belirleniyor ben onu anlamadım.
ShoujoAi çok basit. Tayyibe gönderme yapılıyor veya mağdur olduğu için daha çok oy alacağı düşünülüyor
ShoujoAi yakın geçmişe bakalım tarih 31 mart 2019
Ekram İmamoğlu: %48,80 4.171.118 oy
Binali Yıldırım: %48,55 4.149.656oy

Akp itiraz eder, çünkü itiraz edince bir şekilde ayarlarım yeni seçimde geçerim önüne diye düşünür. Ama İmamoğlunun hakkını yer başkanlık devrini yapmaz işi pisliğe döker İmamoğlu mağdur olur.

Ve seçim 23 Haziran 2019 da yenilenir:
Sonuç => görsel
yarın sanki adaylığını açıklayacaklar gibi
Kılıçdaroğlu’nu taç’a attılar..
Vader yine de bir şeyler doğru gelmiyor. Akp bile bile niye bacağına sıksın ki hani tamam kafaları çalışmıyor da o kadar mı çalışmıyor
geçen hafta kapıma chp kadın kollarından 4-5 tane abla geldi, ellerinde kemal kılıçdaroğlunun bi afişi => seçilirse herkese maaş bağlayacağını anlatan 14 maddelik bi yazı yazıyordu.

Benim görüşüm ekrem imamoğlu ya da mansur yavaş önümüzdeki 1 ayda patlama yaşamazsa yine kılıçdaroğlu aday olur. O aday olursa da ak partinin boğulan seçmeni mecburum diyerekten yine ak partiye verir, oy çalamaz chp.

Mansur, imamoğlu, meral hatta abdullah gül bile çıksa oy çalma potansiyeli yüksek, umarım güzel planlama yaparlar.
Elessar2147 başka şansı yok cunku kılıçdaroğlu nun adaylığında bile kaybediyoıradam tek bir olasılıkvar akpnin kasanması için mahsur yavaşın aday olması ancak o zaman kazanıyor.

Mahsuru aday yapabilirse tek kazandığı senaryo orası . O yuzden uğraşıyopr. Çünkü Mansu aday olduğu an Selahattain Demirtaş da adaylığını açıklıyor ve 3 farklı kişi oylanıyor. Millet masasına gelecek olan %15 lik oy eksiliyor. 1 turdan akp kazanıyor.
Vader umarım böyle olmaz tabii bi de yüzde 51 alma ihtimali var ki bu senaryoda yüzde 15 iki tarafa da dağılsa rteye daha çok gidiyor tabii
Elessar2147 direk rte ye verecek kürtler var mansur yavaş adaly olursa onlar sonuc etkiliyor hdp yerine akp ye veriyorlar mesela.

matematiksel smülasyonu yapılmış zaten çıkan anketlere göre tek olasığı mansur yavaşda var.
Çok mu ütopik düşünüyorum ama belki 6'lı masa Ekrem'i aday gösterirken mesela Ümit Özdağ da Mansur'u gösterse sandığa katılım çok yüksek olduğundan seçimin 2. seçime gitmesi garantilemiş olmazlar mı ? Çünkü çoğu Mhpli adamların Mansur'a verdiğini de biliyoruz veyahut çoğu Akpli'nin ve Hdp'nin de Ekrem'e oy verdiğini.
teytik hocam 3. aday cıkıyorsa zaten selahattin demirtaşıda yaz oda kensisi çıkar. ya tek aday ya herkes kendi bacağından.
teytik özdağ mansuru akp kafasıyla destekliyor vaderın dediği gibi mansur çıksa akpnin kazanma ihtimali yüksek

Burdaki twitte de görüldüğü gibi özdağ tekrardan akp veya mhp kolonisi olduğunu bir kez daha göstermiştir
selahattin'e oy atacak olan bence ekreme de atar. iyip yüzünden resmi ittifak olmasa da bence benim dediğim gibi olursa adaylar daha iyi olur. katılım çok olması akp'nin oyunu aşırı düşürür. ama kimse düşünmüyor ki sol cenahtan oy alamayan mansur akp'nin oylarını da çalacak kafası karışık seçmeni çekeceğine eminim. Bir de özellikle şu son zamanlarda akp'nin kölesi olup ekonomik ve adalet çarkının onlara da bir yerlerinden girmesi yüzünden akp'den soğmuş adamlar ekrem yerine mansura verir.
Yukarı