Sign in
Login

Mace_Alyhun

Murat Alihan Aydemir
Jedi Guardian
Ankara
Mayıs 2021
I'm still alive MF
En son medyalar tümü
Takip ettikleri tümü
Takipçileri tümü
Yaptığı yorumlar
Mace_Alyhun Jedi Guardian » Sosyal » Genel
Bu gün doğum günüm, hiç önem vermem kendi doğum günüme. Hatta umurumda bile olmaz. Ne sanki? 23 yıl önce doğmuşum sadece, bu gün ise sıradan bir gün diyordum kendi kendime. Unutmuşum hatta doğum günüm olduğunu finallere çalıştığım için. Az önce her kötü anımda yanımda olan bir arkadaşım kutladı. O kutlamasaydı sınav kağıdına bu günün tarihini atarken hatırlardım belki.

İyi ki hayatımda o arkadaşım var. Hiç beklemediğim bir anda hiç tahmin edemeyeceğim kadar mutlu etti beni. Kendime verdiğim en büyük hediyenin, onunla kurduğum dostluk olduğunu fark etmiş oldum istemeden. Tüm kalbimle; inşallah hepimizin hayatında böyle güzel arkadaşlar olur. İnşallah hepimizin zor anında yanında olacak birileri, bize destek olacak kötü gün dostları olur.

Bilemiyorum bu mutluluğumu sizlerle paylaşmak istedim. Hepiniz sağlıcakla kalın. ❤
Gizlenen 39 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
Doğum günün kutlu olsun, nice mutlu yaşlaraa
ben parti yapmaya bahanem var diye seviyorum dogum gunlerini belki bu acidan baksan fikrin degisir dgko
Nice mutlu, arkadaşınla geçireceğin senelere hepi börtdey
Doğum günün kutlu olsun umarın yeni yaşın sağlık huzur ve mutluluk ile geçer.
iyi ki doğdun mutlu yıllar
Meali tam olarak " Paradox bir cahil" demek.
Paradox "doğum günü maili attık ya, bizi niye atlıyosun 'tek arkadasim kutladı' diyon" demis lordumuz
Bigfrizzyhead teşekkür ederim. filiz’in de çok hoşuna gitti herhalde bana hakaret edilmesi, beğeni atmış hemen. Herkes her şeyi bilip anlamak zorunda değil.
Paradox bende basta anlamamistim, biraz dikkatli bakinca anladim
Paradox benim bildiğim lordla iletişiminiz böyle sizin? :))) o şekilde seviliyosun. Tabiri caizse dövülerek seviliyosun, bence şirin olmuş. Sizin iletişim biçiminiz seyredilesi diye filiz hanıma niye söyleniyosun ey paradox?????? Lord zaten farkedilmemesine içerlemiş, bi de anlaşılmıyomuş gibi davranıyorsunuz sökskskks
Konudan bağımsız bana bi ara ölünce ne olduğunu anlatır mısın? Beyaz ışıktan sonra ne var?????

Mace_Alyhun iyi ki doğdun sen de! :))))
Paradox her yorumunda seni linclicek birsey bulcaz paradox
uzaylibirhanim hahahhs teşekkür ederim açıklamanız için uzaylihanimm. Tam olarak öyle oldu. Cevap komik geldiği için beğendim, yoksa tabii ki anlaşılamayabilir. Burdan da yanlış anlaşılmayı düzelteyim Paradox
Vader haydaaaa yakalandık, ayıp ettik harbiden... İyi ki varsın lordum ❤

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim ❤ ❤ ❤
Doğum gününüzü siz söylemeden yada paylaşmadan kutlayan insanların değerini bilin, doğum günün kutlu olsun :)
ziyazn kaderim bu haklısın :) filiz sorun yok ben de gerginmişim demek öyle yazdım, normalde lordumdan hakaret yiye yiye bağışıklık kazandım, etkilemiyor da bazen böyle geliyor bana ister istemez, yılların birikmişliği :)

uzaylibirhanim
öncelikle ilk fotoğraftaki yazı gelir üstten, ne olduğun anlamazsın, doğum günümü mü yanlış girdim lan dersin…
ardından böyle bir şey görürsün ama artık ölüsündür, helvan kavruluyor, arkandan çekirdek çitleyerek sosyalde dedikodun yapılıyordur, sen ise “canım öyle istedi sebebi yok” şeklinde ban yiyorsundur (şaka şaka o bir tek bende olur) ondan sonra da ağlama seansı başlar. Önce toprağa karışır bedenin, imperialde kanlı blurlu bir pp, ardından söylenir arkadan halk, sen ise öbür dünyada yolunda iki seçenekle karşılaşırsın. Ya 30$ verip “ohh akıyo maşallah” yazısına katlanarak 30$ atarsın ya da “abi abi çekip elinde bir kağıda en büyük beşiktaş bir de sen abi seni seviyoruz” yazıp yıkama yağlama yapıyorsun, o da lordun kabul salonunda “arşive bakınca gülünecekler” listesine ekleniyor. Eğer keyfi yerindeyse şanslısın, vicdan profilli bir vader izler seni. Eğer şanssızsan itin götüne sokmalı profili devreye girer. İşte o zaman seni evrenin yaratıcısı bile kurtaramaz. Ardından bir mail düşer vaderın postasına. Bi bakmışsın sen. Göz yaşları içinde yazılmış, manitadan ayrılmışcasına anlamsız, duygu geçişleri olan hüüüü diye bir mesaj… Gönderince vicdanına oturur belki affeder dersin fakat o sırada imperialin ortasında senin attığın maili paylaşıp hsjdjdjd diyip yermekle meşguldur. Çare tek seferlik 30$’dır. Ardından GTA’da ambulanstakilerin milletin kafası kopunca CPR yaparak hayata döndürüp hiç bir şey yokmuş gibi ayaklanması gibi sen de o edayla yoluna devam edersin.

Login bilgilerini girdiğinde entera basınca “giriş başarılı” yazısı seni o kadar mutlu etmiştir ki, sevincinden elin götüne kaçmıştır. Sanki sosyale açıklama yapmak zorundaymışsın gibi kusurlu özürlü bir mesaj atıp vader yağlama aşamasına psikoloji iter seni. Buna imperial dilinde “vader yağlama” deriz. Ardından seni yeren bir mesaj gelir”

Vader seni bir yoruma etiketledi.

Eyvah, der bildirime tıklarsın. Bir bakmışsın 10 beğeniden gidiyor. Ama yazdığı şey sadece bana. Neden bu kadar beğeni almış? Düşünürsün. Buna da imperial dilinde “vader ne yazsa millet anlamasa da beğenir” denir. Ardından paylaşımın altlara doğru gideeer gideeer ve imperialin boşluğuna uzanır. Sen ise artık dikkatli ve sessiz bir üye olarak hayatına devam edersin.

Paradox peki benim bazen olay çıkaran bazen ortam yumuşatan etkime ne diyosun????? Şsösöösösööslsö ben bu sefer olay çıkardım sanmıştım yine şirinliğimizi fazla belli etmişiz istemeden! Hemen öpüşüp barışmışsınız arkadaşlar. İKİ ÜÇ KAVGA EDELİM İKİ BAĞRIŞALIM EKŞINSIZ Bİ HAYATIM VAR DİYORUM! SİNİRLENİP BUGÜN ÖLESİM YOK YAZIYORUM LORD NE DESE BEĞENİRSİN ÖLDÜRMEYECEM SENİ! Halbuki çok az küfür biliyorum mesela angut biliyorum kerkenez biliyorum. Ölmeyi de hiç bilmiyorum. Bu engin bilgilerinden dolayı da minnettarım sonunda beyaz ışıkın arkasından haberdarız! İmperial halkı adına bizi öldürüp öldürüp dirilten lorda da ayrıca teşekkür ediyorum.
Ya paylaştığım resimleri bir erektus görse en fazla 2 dk kafasini kasır sonra anlar. Adam hiç bir sekilde anlamak adına çaba gostermiyor o kadar beyin tatil yapmaya alismiski... Ustunede bu ne diye mesaj atıyor.

Hayır açıklayacak olsam resim atıp bırakmaz detaylı altına anlama özürlüler için diye başlayan bir aciklama girerdim.

Sanki adamın sozluguyum ben rahata bak bu ne diyor.

Onuda geçtim ondan sonra öyle bir dramaya çeviriyorki olayı. Yok vader yazdı diye beğeniliyor, yok mail geliyor yok vader yalama seramonisi başlıyor.

Tam bir akp'nin zqwqz'de vucut bulmuş hali.

Kendisinin anlamak adına en ufak efor sarfetmediği olayı alıyor içine drama katıyor, bolca QQ ekliyor ve "vader yalama seramonisine" dönüştürüp ezilmiş insanlara karşı olan izleyici yakınlığını üstünde toplayıp prim elde etmeye calışıyor.

Ve insanlar bunu yiyor. Kimse de ulan 2 resme bakıp neyi anlayamadın kocaman yazıyor 2. resimde doğum günü kutlama maili. Sen neyin dramasını yapiyorsun efendi diyemiyor. ( Bigfrizzyhead hariç )


Ülkenin tam bir simulasyonusun paradox.

Birde kendisinin alttan altta verdiği bir mesaj var. Eğer Paradox'un yazılarını beğenirseniz; baskılara boyun eğmeyen, korkusuz birer kullanıcısınız. Fakat benim yazılarımı beğenirseniz "vader yalama seramonisi" baş müdavimi orkestra şefisiniz.

Bunu aşılıyor insanlara çaktırmadan.

Vader hahaha ya bu aşılama işini herkesi benim üzerime salıp linç ettirip, ardından bu taktikti o yüzden burada çürük elmaları seçip öldürdüm seni de yem ettim dediğin gün sana hayranlığım artmıştı, senden öğrendim aşılamayı baba :) ben işin espirisindeyim, eski manipülasyonlarımdan eser yok ya… ama kabul et yeri geliyor kimse dediğini anlamasa da beğeniyor

O değil de benim olduğum yerde konu hep akp ye bağlanıyor hey allahım :)

Paradox hocam sanırım akp olayının seninle bi tık ilgisi yok, vaderın akpyle arası iyi değil gibi (:
Lyfrics kanka beni ya akp ye benzetiyor ya da en büyük akplisin diyor, bunu sürekli dediği için söyledim. Akpye hiç oy vermemem dışında sorun yok :D
Paradox bu ülkede farkında olmayan akpli olan, onun oyunlarının bir maşası haline gelmiş. "atatürkün partisi bu olmamalı" şeklinde düşünceye itilmiş, sözde bu partilere ceza çektirmek adına ülkeyi tamamen akpye doğum gunu pastası eşliğinde hediye edecek bir çok insan var.

sen her ne kadar akpli değilim sansanda işler sonuca ulaştığında ortaya çıkan durumda en büyük akplilerden bir tanesi oluyorsun :) Çünkü onların yapamadığı şeyi başarmış adamlara kılını kıpırdatmadan çökebilecekleri bir büyükşehir hediye etmiş oluyorsun falan uzar gider bu durumlar. Hiç gerek yok sıkıldım siyasetten çünkü ne insanlar bunu anlayacak nede kafa çalıştırcak.

Kürt annesini göremesin diyecek boş yere gerilim olacak.
Vader lordum her ne kadar paradoxun kici cok kasinsada bu begeni mevzusunda hakli. Mesela biz birini linclersek sen gelip savunursan kimse birsey diyemiyor halbuki sende biliyorsun adam haksiz :)

Birde paradox gibi sevilmeyen isimler sitede en ufak yanlis yorumlamada hemen en kötü sekilde lincleniyor.
ziyazn onun beğenilmeyle ne alakası varki. sokakta adam dövmeye kalktığınızda da ortama polis gelince herkes durur sanki olaya karışmamışcasına dağılmaya calışır.

bu polise olan yalakalığınızı mı gösterir yoksa toplum kurallarına uymazsanız başınıza gelecek olan şeyden kaçındığınıza mı bunları idrak edebilecek düzeyde olduğunuzu var sayıyorum.
Vader lordum kişisel düşüncenizi merak ediyorum, akpnin propagandasına düşünceleriniz neler? yerel seçimde nolacağını düşünüyorsun?
Vader mesela herif bekliyor bekliyor sonra senin olaya daldigini gördükten sonra anca yorum yapiyor. Yani götü saglama aldiktan sonra anca o yorum yapma cesaretini kendinde görüyor. Buda bir farkli örnek, dayak yiyince zirlayan sonra abisini getirip bagiran cocuklar gibi…

Gerci sende orda pek birsey yapamazsin kisilik meselesi ama böyle bir etkin var bunu biliyorsun sende lordum :)
Tartışmaya dahil olamıyorum çalıştığım için benim yüzüm ne zaman gülecek hep akpliler gülüyo
ziyazn gelip farklı bir şey söylemesine de gerek yok. Yorumlarda başkalarının dediğinin benzerini de söylese beğeni alıyor. Yani farklı şey de olsa aynı şey de olsa linç de olsa değişmez, vaderın dediği diğerlerinin aynısı da olsa, ya da bir şey açıkladığında anlamasalar da beğeni geliyor. Karşı tarafa insanlar onun gibi düşünüyor benim dediğimin önemi yok şeklinde izlenim bırakıyor. Bu konudan dolayı insanlar ya yazmaya çekiniyor ya da kabulleniyor kendini savunamıyor. Buradaki alt metin beğeni alması değil, az çok olmasına takılmıyorum. Karşı cevap doğuracak bir topa giremiyorlar. Üstte espirili bir dilke yazdığım o metinde ne diyorum “vader sizi bir konuşmaya etiketledi” insanlar açarken eyvah dedirten olay oluyor. Şunu da gördüm. Bir post var diyelim. Yavrum sen deli misin kardeşim bu ne şimdi tarzı yorumlar geliyor. Sert dili olan bir üye salak mısın yazıyor. Ses yok hatta aralarda biri çıkıyor arkadaşlar niye salak mal yazıyorsunuz ki diyor. Vader geliyor o da aynısını yazıyor salak mısın diye adam üstte dediğim gibi o algıya bi giriyor bazen şunu bile diyor “evet abi yazdığım saçmaydı salaklık ettim” halbuki belki de paylaştığı şeyi savunacak. Yani beğeniye takılmıyorum beğeninin yarattığı etkideyim
Vader ayrıca ben onlara oy vermezsen bir şey hediye etmiş olmuyorum, yapmam gerekeni yapıyorum kendimce. Ama muhalif olacağım diye de hdp övmüyorum abi şimdi girmeyelim o konulara tw de takip ediyorum seni bazen de buradan, fikirlerine çok şaşırıyorum, ben kürt olsam böyle şeyler yaşasam ben de yapardıma getiriyorsun işi. Ben bir asker olarak hassasım bu konuda hdp konularında değişik yorumların var her fikre saygı duyarım ama buna duyamıyorum kusura bakma abi o başka mevzu gerçi girmek istemiyorum bu konulara. Benim siyaset bilgim tartışacak düzeyde değil seninle.
Doğum günün kutlu olsun adaşımmmmmmm
Paradox demekki adam mantıklı bir yol izliyor. tam tersi üstelese belki yukarıdaki mesajlarında anlattığın gibi mail atma yoluna gircek. ilk maili görmedim diye 2. yi göndercek, 3. 4. 5. olarak ilerleyecek. Taki iyi bir anımı yakalayana dek uğraşacak. Yada sikerim diyip zqwqz den tamamen uzak kalacak. Belki eksikliğini hisseder belki hissetmez orasını bilmem.

Kafasında o an düşünür tamam deyip geçmek mi mantıklı yoksa bunları yapmak mı? Burada kıçı kırık birşeyi savunup şu tartışmayı ilerletmek bir ne kadar fayda sağlayacak onu hesap eder ona göre yolunu çizer.

Sırf destekçi bulamıyorsun diye bu adamları korkmuş, ezilmiş olarak göstermeye calışıyorsun. Bu söylediğin kişilere sorsak onlarda diyecekki bu paradox nasıl adam 40 kere atıldı, kapıdan kovsak bacadan gelicem diye uğraşıyor.

Yani kısaca herkesin düşüncesi farklı olabilir. Sen şuan öyle özgüvenli yazıyorsunki, sanıyorsun dünyanın herşeyini çözdün insanların düşüncesini, halini, hareketini herşeyi biliyormuşcasına sanki %100 doğruymuş gibi idiia ediyorsun.

Bu yüzden böyle yapiyorlar, bu yüzden böyle yapiyorlar. Hiç düşündün mü belki senden daha akıllı oldukları için daha plan ve programlı olup risk alımını azaltıp kişisel çıkarlarını daha ön plana almış olabilirler mi. Mesela demezler mi? Paradox bıdı bıdı herşeyi yazdı savunduda ne oldu? ne elde etti? O kadar laf etti sonuç ??? Ne kazandı.

İnsanların yaptıkları hareketleri tahmin etmeyi geçtim %100 emincesine bu şu yüzden diyebilecek niteliğini kendinde buluyorsun fakat kocaman görseli olan mesajı anlamıyor açıklayın diyorsun.

Vallaha bana sorarsan sen boşver insanları. Kendini kanaat önderi yada lider gibi mi düşünüyorsun yoksa yaptığın hareketler, açtığın konular insanlık adınamı da insanlardan destek göremeyince "onlar vaderdan korkuyorlar" oluyor?

Çok ilginç bir yaklaşım bu. Yada bu ülke neden kendi gibi davranmayanlara hemen birşey yakıştırıp kesin şu yüzdendir diyen adamlarla dolu ya?

Vallaha dünyada eşi benzeri yok. Almanyada yaşayan adam bile türk kanı taşıyor diye aynı hareketleri yapiyor. Abicim toplum çıkarları olduğu kadar insanların kendi çıkarları ve kendi hürriyetleri de vardır. Birşey senin çıkarına oluyor diye karşı tarafın sana destek vermesini beklemek, vermeyince korkuyor olarak nitelendirmek ne kadar aptalca bir his.

Aynı Meral Akşener gibisin. Hiç kimse sana git Ekreme, git Mahsur'a partiniz sizi önermese bile isyan edin gelin sizi cumhru yapayım de diye ısrar etmedi. Sen gittin adamlar senin bu ortak bir masaya kendince kimseye sormadan ihanet eder gibi hareketine uymak zorunda değil.

Adamlar yaptığın şeyin yanlış olduğunu düşünüp sana destek vermediler diye. Korkak olarak nitelendiriyorsun şuan. Hayır değiller.

Kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz sonra millet destek vermeyince korktu diyorsunuz. Sanane başkasının hakkından. Kişi kendi hakkını diretmek yerine yada kendi düşüncesini ısrarla kanıtlamak yerine sessizliğe geçmeyi seçiyorsa bu onun kişisel çıkarı içindir. Sende hala gelip adam hakkını savunamadı korktu diyorsun.

Adam banlansa örneğin rahatlayacakmısın? Bu mu senin gözünde Vaderla tartışsın banı yesin rahatlasın. Sana drama çıkar evet ama o kişinin yararına olacak bir sonuc değil.

Çünkü bazı insanlar senin gibi yapmayabilir. Banlandığı zaman gurur yapar mailde atmaz mesela. Bazıları için ayrılış ömür boyu sürebilir bu yüzden insanlar kendilerini o pozisyona sokmamak adına sustuğunda saygı duymayı ogrenmen lazım.
Paradox bişi dicem belki sahiden hak veriyoruzdur? Belki şeydir beğenmişizdir gerçekten? İnsanlar çekiniyor sessiz kalıyor demişsin özgüven eksikliği bence o da. Lordu kıskanıyo olabilir misin biraz??1?2??
@ ziyazn tartışalım mı bi saate müsaitim kansız olsun?!?!?
uzaylibirhanim yahu uzaylı hanım, ne alakası var, tabii ki de hak veriyordur kişi de beğenmiştir, ona bakılırsa sevilmeyen üye deniliyor bana ama seven de çok yazdıklarıma buradan değil ama özelden destek verenler de çok yıllarca bu oldu hep, sorun üye özelden yazıyor bana işte. Paylaşıma yazamıyor, çekiniyor.

Kıskançlık meselesine gelirsek vader ı ben öz abim gibi görürüm, bana hep yardımcı olmuştur, bir derdim sıkıntım varsa hep çözmüştür, bana çok şey katmıştır, yeri geldi akıl hocam olmuştur, yeri gelir hobilerim için bildiği şeyleri öğrenmek için bana anlatmıştır, onun yeri bende cidden ayrı ve kendisini severim, fakat sitede birisi bana bu kadar laf etse elbet karşısında bir şey söylerim ama kendisi bunu yapınca ben de dalgaya vuruyorum ya da umursamıyorum, çünkü nasıl birisi biliyorum. Kötü anlamda demiyorum bunu. Yani onun için iyisi kötüsü yok herkese aynı. Ben yapısı ve tarzını seviyorum. Ama kıskançlık demen gülünç geldi. Benden kaç yaş büyük adam. Kaç yıldır bu sitedeyim, manipülasyona gelecek değilim :) biraz sen olay arıyorsun gibi geldi :)

Edit: ayrıca 5-6 yıl önce hepimiz geçmişe bakınca napmışım ben diyip utandığımız ya da keşke dediğimiz anlarımız olmuştur. Ben şu anda örnek bir üye gibi de takılsam kendim de olsam troll de olsam bana linç hep devam edecek. Bunu yıllarca kendim sağladım, şimdi de yapıştı üstüme değişmiyor. Geriye yapacak bir şey kalmıyor. Bu tabii beni biraz üzüyor.
Paradox arıyorum zaten lslsöösösöös açıkça da söylemişim
uzaylibirhanim ya söylemişsin evet de kıskançlık diyince ne alaka oldum bunca zaman çok şey dediler de hiç bunu diyen olmadı :)
uzaylibirhanim gözünün yasina bakmam bir akpli olarak, birde teyzelerlen ugrasmam radarima giremiyorlar xd Paradox icindeki devrimci duygusu agir basiyor bazen, bir aralar banada geliyor sonra internette oldugumu fark edince cok kasmamam gerektigni daha hizli anliyorum 3-4 sene öncesine göre, yoksa bizde az degildik sonra paumk eller cebe orasi ayri :)
ziyazn evet evet farkındayım zaten ben sitedeki halimize bakınca benzetiyorum birbirimizi :)
Nice nice mutlu senelere kardeşim.
Yılların mutlu olsun bu arada.
Paradox tartışmayı önce 1. videodaki gibi keyifle okudum

sonra biraz 2. hissiyatını aldım
Mace_Alyhun Jedi Guardian » Sosyal » Genel
Merhaba ziku ailesi,

Az önce arkadaşımla Kevin Spacey hakkında biraz sohbet ettik. Biliyorsunuz kendisi cinsel istismar suçlaması ile dava edilmişti. Geçtiğimiz aylarda aklandı.

House of cards dizisi de dahil olmak üzere içinde bulunduğu projelerden atılmıştı. Ara sıra Frank Underwood "olarak" noel videoları vs paylaşıyordu.

Arkadaşım aktörün jüri üyelerini tehdit etmiş olabileceğini, davada tanıklardan bazılarının ölü bulunması üzerine bu iddianın güçlü olduğu ve resmi olarak aklanmasına rağmen hala suçlu olduğunu düşünüyor.

Bu konu hakkındaki sizler ne düşünüyorsunuz?
Gizlenen 2 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
bu adam hic güven vermiyor
bu tür vakalarda "Grand Jury" sistemi kullanılır. Juri gizlidir ve ilgili mahkemeye kadar juride hangi konuda karar vereceğini bilmez. Yani arkadaşının iddiasına göre kişi kendi davasına dahi bakacağını bilmeyen juriyi bulup tehdit mi etmiş?
Arkadaşına sorar mısın çok merak ediyorum birkaç soruma cevabını;

Uzaylılar var mı, varsa nasıl bir komplo teorisi var?
Dünyanın sonu gelse nasıl gelir?
İnsanlık küresel ısınma susuzluk kıtlık ya da ciddi bir rahatsızlık durumunda nasıl bir sona mecbur kalırdı????
arkadaşına sorarken uzaylibirhanim'ın mesajına şunuda ekleyiver
Vader uzaylibirhanim valla arkadaştan sonra biraz baktım da hakkaten bi halt yokmuş. Tanıklardan biri kanserden gitmiş, biri trafik kazası biri de intihar etmiş. Çocuk da bi anlattı bi anlattı, ben de konuda bilgim olmayınca bişey demedim çocuğa.

bi de nası ya haarp yok mu şimdi. e o zaman depremler nasıl oluyor?!?!?!?! Hatta uçakların arkasından çıkan beyaz izler de insanları kısırlaştırmıyor mu yoksa?!?!?!
Mace_Alyhun Jedi Guardian » House Of Cards
Daha önce ilk sezonu izleyip bıraktığım, aradan birkaç yıl geçtikten sonra ise tüm sezonları bir çırpıda, bayıla bayıla, severek izlediğim dizidir.

Amerikan siyaset yapısını bilmeyen birisi olarak temel sistem hakkında ufak fikirlerim oluştu. Ayrıca dizinin kurgu ve senaryosu, kamera açıları çok ama çok hoşuma gitti.

5. sezon sonunda Kevin Spacey hakkında ortaya atılan tecavüz suçlamaları sebebiyle diziden ayrılmasına karar verildi. Kendisi uzun bir mahkeme sürecinden sonra aklandı. Ama maalesef böyle bir yapımın tabutuna son çivi çoktan çakılmış oldu. 6.Sezonda oynadığı karakterin öldüğünü öğreniyoruz ve hikayenin karısı ekseninde devam ediyor. Gönül isterdi Kevin Spacey ile tekrar devam etse ama maalesef....

Aklından geçiren herkese şiddetle tavsiye ederim.
The Navy Blue Suit...
Mace_Alyhun Jedi Guardian » Sosyal » Öneriler
Ahali kablolu kulaklık arıyorum. AKG'nin şu klasik (modelini bilmiyorum samsunglarda vs çıkıyordu bir ara) kulaklığını kullanıyordum ama kablosunu arkadaşın kedi kemirmiş....

E kablosuz kulaklık al diyeceksiniz ama telefonun da şarjı dayanmaz diye korkuyorum bir de bütçem 800-900₺

JBL T110, apple earpods ve Sennheiser CX80S düşünüyorum. Bunlardan veya bunlara alternatif önerdiğiniz bir kablolu kulaklık var mıdır?
Gizlenen 1 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
Sennheiser cx300s kullanıyorum memnunum tavsiye ederim
ScKartay hocam onu düşünüyordum da yanlış bakmışım amazonda 870 küsür gösteriyor ama vergisi hariç fiyatmış :/
Mace_Alyhun https://n11.com/urun/sennhe...aklik-982075
akakçeden baktığımda en ucuz bunu gösteriyordu satıcı güvenilir mi bilemiyorum
ScKartay satıcı mağazanın hiç yorumu falan yok hocam, mağazanın değerlendirmesi vs olsa tereddüt etmeden alırdım aslında. Çok teşekkürler
Yukarı