Sign in
Login

alpa

A********* İ****
Sith Sorcerer
Samsun
Nisan 2017
Welcome to Puerto Rico!
En son medyalar tümü
Takip ettikleri tümü
Takipçileri tümü
Bağlantıları
Cevapladığı yorumlar
Baykal Sith Juggernaut » V.I.P
Ben de buradan almıştım payback zamanı

bsky-social-woce6-p74y5
bsky-social-2r2u3-ex7hj
bsky-social-ub3kn-f5qy2
bsky-social-kk4bj-sbiwk
Gizlenen 24 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
son kodu kullandım teşekkürler
ShawnHQ "bsky-social-2r2u3-ex7hj" bunu kullandım teşekkür ederim
bsky-social-fjr7s-nty3l
bsky-social-yivqu-dbunk
bsky-social-vxds6-37pw2
ne çabuk eriyor bu kodlar ya 😀
bsky-social-ei3db-o6rwg
bsky-social-rv2qa-x5pol
bsky-social-tp3jy-s4oqn
bsky-social-xfgpe-6xmqm
Mertys bsky-social-tp3jy-s4oqn kullandım teşekkürler
Mertys bsky-social-ei3db-o6rwg kullanıldı. Teşekkür ederim.
bende buradan almıştım geri ödeyeyim :)

bsky-social-3oi7a-hz5jz
bsky-social-eqy2d-m26di
bsky-social-op7g5-ebbgc
bsky-social-uljpz-aonqs
bsky-social-4igmn-lgzc5
bsky-social-6ku46-5qxxi
bsky-social-qoam2-du6m2

bunlar da benden olsun.
losstangent "bsky-social-qoam2-du6m2" kullandım. Teşekkür ediyorum.
losstangent "bsky-social-6ku46-5qxxi" kullandım, teşekkür ederim
dengesizressam "bsky-social-3oi7a-hz5jz" kullandım, teşekkürleer
bsky-social-4igmn-lgzc5 kullandım teşekkürler :)
bsky-social-zkoey-jsvd2

bsky-social-j7txp-7ynn3

bsky-social-5fllt-p4wbu
bsky-social-divvk-gs5aj

bsky-social-tzn4h-6nt65

bsky-social-phvo2-ckjqk

bsky-social-hu7jm-wmqcj

bsky-social-pjwqz-ajdek

bunlar da benden
dengesizressam "bsky-social-uljpz-aonqs" kullanarak üye oldum teşekkürler
Yeni kod yok mu, kabul etmiyor hic birini
bsky-social-5evfs-7vg4z
bsky-social-aaeih-odaep
bsky-social-yokp2-7xqeo
bsky-social-natv3-d4yyb
uu3722 bsky-social-natv3-d4yyb kullandım, teşekkürler.
uu3722 sayenizde kayıt olabildim teşekkürler..
Bu da benden
bsky-social-z3rpu-36nmz
bsky-social-pj7xb-lcrkf
bsky-social-ka3xb-g5nxm
bsky-social-2u477-mj6ny
bsky-social-yhy5t-pxc7q
astralphoto
bsky-social-mukxl-xcqjg
bsky-social-q7bei-zl2df
bu kodlar olmadan ben üyelik açtım bu kodların olayını anlayamadım ama nedir :)
uzaylibirhanim Sith Warrior » Sosyal » Genel
Arkadaşlar iyi ki doğdum! İyi ki de varım gerçekten!
Gizlenen 4 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
Doğum günün kutlu olsun. Nice senelere.
iyi ki doğdun iyi ki varsın :d
Dooom günün kutlu olsun, mutlu yıllar dilerim!
Doğum günün kutlu olsunn, nice mutlu senelere.
doğum günü kutlu olsun ibooo<3<3<3
Doğum günün kutlu olsun uzayliibrahim
Vader Darth Lord » Sosyal » Genel
Bu nedir yahu. Ukrayna'da milletvekili bir toplantı odasına girip 3 adet el bombası patlatıyor. 1 kişi ölmüş, 6 sı ağır yaralı yoğun bakımdaymış.
Gizlenen 62 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
Bu ne rahatlık la böyle. Bir de bomba biraz az hasar bırakmıyor mu?
harmanimben attığı bombalar parça tesirli. etrafa saçılan şarapneller öldürmese bile ömür boyu iz bırakacağı kesin.
Kuş yemler gibi el bombası attı adam
harmanimben el bombaları maksimum 90 gram falan plastik patlayıcı kütlesine sahip yanında da 60 grama yakın tnt oluyor genelde. patlayıcı kütlesi düşük olduğu için basınçla tahribat göreceli olarak düşük kalıyor tabii patlamanın merkezinde veya çok yakınında olmadığın sürece. ancak patlama hızı çok yüksek olduğundan şarapneller hem şarapnelin patlama sonrası oluşan düzensiz geometrisinden hem de patlama sonucu sahip olduğu yüksek kinetik enerjiden çok ölümcül bir şeye bürünüyor.
CrackManos el bombasının türüne göre değişir ama yazdığın doğru
bu şarapnel bombasından ziyade ses veya flash tarzı birşey çünkü bildiğim kadarıyla bütün şarapnel bombalarının en az 2 3 metre yarı çapı ölümcül oluyor oda da bunun için yeterli
rasso Şarapnelli el bombası olma ihtimali yok şunun imkansız direkt.
SPQR mars toplamda 5 kişi ölmüş olm 1 si hala yoğun bakımda can çekişiyor?
trkpll kanka götümün dibinde patladı tesirsiz olan. ayırt edebiliyorum.
rasso götün yerinde duruyor mu
ziyazn duruyor kanka kulaklarımda hasar oluştu en son ki taksim patlamasında. böyle birşeyle dalga geçmen de karakterini yansıtıyor. karaktersiz herif seni.
rasso götümün dibinde patladi diyen sensin, götünün dibinde bomba patladiysa götün yerinde olmayabilir, götünü biraktim tüm vücüdün yerinde olmayabilirdi. götünün dibinde bomba patlayinca bomba uzmani olmussun belli, sosyalde götümün dibinde bomba patladi diye yaziyorsan böyle bir soruyu az cok beklemelisin birde gelip üstüne hakaret ediyosun.
ziyazn götümün dibinde bomba patladı diyen birine geçmiş olsun diyilir, senin gibi dalga geçilmez. hakaret etmedim sana, nasıl bir insan olduğunu açıkladım. götümün dibinde bomba patlayınca da bomba uzmanı olmadım. hayatında bomba görmemiş birine göre daha tecrübe sahibi oldum. taksimdeki mango mağazasının değil de sadece esmer cafenin camlarının kırıldığını görmek bombanın şarapnel içermediğini eyp olduğunu anlamak için yeterli ve bomba uzmanı olmaya gerek yok. ama biraz karakter lazım sana. insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini öğrenmen lazım.
Vader 6 ağır 26 yaralı ve doğrulanmış 1 ölü var ayrıca ben patlayıcı uzmanıyım demedim tahminlerimi söyledim
rasso üzüldün mü gecmis olsun demedim diye? biri yukarda fikrini belirtiyor sen gelip hayir benim götümün dibinde patladi ve biliyorum diyorsun. bu nasil bir argüman? kulagima sacma geldi ve soru sordum gelip hala bana insanlik dersi veriyorsun ya sen ya yeteri ilgi almadin yada madalya filan takmadilar sana ondan bu sinir yoksa kimsenin pekde umrunda degil bombanin götünün ne tarafinda patladigi bu da dünyanin gercegi :)
ziyazn denileni anlama sıkıntısı mı var sende? madalya mı takılsın dedim ben sana. herkesle, her konuda dalga geçemeyeceğini, haddinin olmadığı konularda çeneni kapalı tutmanın senin için daha yararlı olacağıdır konunun meali. Kimsenin pek umrunda değilse ve seninde umrunda olmadığı için gereksiz yorumlarını kendine saklıcaksın. "götün yerinde duruyor mu" diye ukalalık yapmayacaksın. ona buna maydonoz olmayacaksın. o zaman gereksiz yorumlar meydana gelmez.
he, ne dediğin de zerre umrunda değil bu kafayla yaşa sen köyünde.🖐
SPQR mars olm o ilk günkü veri zaten 1. mesajda belirtmişim sonrasında 5 kişi daha hayatını kaybetmiş? Benim attığım ilk mesajdaki bilgiyi bana geri veriyorsun okuma yazmayla alakalı büyük sıkıntın var sanırsam?
ziyazn kankam yanlış anlamada çok saçma bi çarsın, "ATV" izlediğine eminim. He son olarak küçük bir sorum var, "ŞARAPNELLİ EL BOMBASI" olmaması ihtimalini neye dayanarak 0 a indirdin, merakımdan soruyorum. Çok bilgili bir abiye benziyorsun.
rasso

Arte ATV izle kocum anlarsin
ziyazn ıq suz atışlamalara girmekten son zamanlarda olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum, ama belki hayatının bir kısmına birşeyler katıp, sen yada sen olamasan bile olurda üreyip çoluk çocuk sahibi olursan ülkeme yararlı bir şeyler çıksın ortaya diye sana ufak bir bilgilendirme yapacağım. Videoda görmüş olduğun el bombaları tahminimce Kore tipi "k400, yada k413" tür. Şimdi burdan yola çıkacka olursak bu bombaların min etki alanı 10-20metre arası odanın boyutu ve odadaki insanların yakınlığıyla 3 bombanın yeterli etkiyi bırakabileceği bir ortam vs vs ya knk sen doğrusun istersen bir ara aradığın ilgiyi verebilirim.
Arte Yeterli derecede bomba çeşitleri ve tahribat mesafesi bilerek ülkeye nasıl yararlı bir şeyler ortaya çıkarabilmesinde katkı sağlıyorsunuz acaba
Baykal bilgi bilgidir küçük çocuk, bir daha böyle bir muhabbete şahit olduğundan can sıkmak yerine susabilir yada konuya mutabık olabilir. He ülkeye nasıl faydalı olacağına gelecek olursak ta bir gün en bombası kullanması gerekirse en azından ne kadar etkili olacağını bilir ve daha sağlıklı bir kullanım sağlar.

"Sakın bir çiviyi küçümseme. Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu ise bir ülkeyi kurtarır."
Küçük çocuk :)
Arte umarım büyüyene kadar kullanmaya ihtiyacım olmaz.. Yoksa kimsenin nalına çivi olasımız yok
Arte ya sen daha konuyu anlamamissin ne diyorsun kime diyorsun? Konu video degil sen ne iq fiskirtiyorsun üzerimize einstein xd birde gelip hayat dersi veriyorsun taniyip etmeden, bu arada ülken adina yanlis adami bilgilendiriyorsun ben yurtdisindan baglaniyorum dersine ama olsun
ziyazn konunun video olamadığını biliyorum knk sadece mala anlatır gibi sana anlatmak istemedim tüm olayı sanırım ihtiyacın varmış. Ülkem adıma yanlış insanı bilgilendirmiyorum şuan ben sen ile iletişimde olabiliyorsam ülkemin her hangi bir ferdi de buna maruz kalabilir.
Post'un gerginlik seviyesi %100. Her an yeni bir tartışma daha çıkacak gibi
Arte aynen aynen, hayat egitim setin var mi knk acayip keyifli bilgiler aldim senden, ülken adina cok saglam bir bireysin TR. Suan götümün dibinde bomba patlasa neler yapabilicegimi hayal bile edemiyorum sayende.
ziyazn erduvan erduvan erduvan
ziyazn sösööaösöös ah be ziya nasıl tiplerle senin çilen biter mi???!1?1!?1?

Arte özür dileyerek sormak istiyorum. Bütün yorumları okudum yine de konuya tam vakıf değilim. Ne amaçlıyorsunuz yorumlarınızda? Tartışmayla ilgili bi tarafı yok, videoyla desen yok. Bombalar üzerine bilgi yarıştırmak mı amaç? Ayrıca mizahınız ziyanın mizahını anlamak konusunda yetersiz kalmış açıkçası. Yersiz gerilmişsiniz ve her yorumunuz hakaret içeriyor. Birine çocuk, birine mal? Bu hakkı nerden buldunuz kendinizde? Bana o konuda bir şeyler katın becerebilirseniz.
uzaylibirhanim mizahhh :")
Siz beni sorgulayabilme hakkını nerden buluyorsunuz teyzecim, Size ben bir dizi önereyim zamanınızı orda harcayın böyle gerilimli şeyler kırışıklık oluşturur. ''Alice in borderland''
Arte bu sosyal alanı siz şahsi kullanmıyorsunuz ya hani, tam olarak oradan. Sosyal alanı görüyor, okuyor ve yorumlayabilme hakkına sahip oluyorum. Ne konuştuğunu bilmeyen insanları da görmekten haz etmiyorum, tam olarak bu yüzden. Yarın bir gün herhangi bir durumda bana bu tutumu sergileyemezsiniz tam olarak bu yüzden. Ben size bi türkçe kursu önereyim belli ki okuduğunuzu idrak edemediniz. Ya da isterseniz bir psikolog önerebilirim idrak ettiğiniz halde bu tavır içerisindeyseniz???
uzaylibirhanim cansın teyze yardım tekliflerin için teşekkür ederim. konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yoktur diye düşünüyorum, he son olarak bana hakaret etmezseniz sevinirim bir daha psikolojik sorunlu ne demek tam olarak,
Arte teyze ne demekse o demek :)) çok düşündürmedim seni umarım?
uzaylibirhanim yo çok düşünmedim sadece, kendinizle çelişiyorsunuz, yukarıda" küçük çocuk " sıfatlandırmasını kullandım diye, bana tepki gösterip, tepkinizi hakaret ederek dile getiriyorsunuz. İyi akşamlar tekrardan
Arte ödösösöösöös ağlicaksan oynamayalım ama? (Mizah yapıyorum alınmamanızı rica ederim.)
uzaylibirhanim ok teyzecim, hüüüüü, benim oyunum burda biter o7
uzaylibirhanim kara mizah yapılırsa aldığı tepkiye de katlanacak o zaman. İnsanların talihsizliklerinden mizah yapmaya çalışıp sonra "hor yoromonoz hokorot içeriyor" diye mağdur edebiyatı yapmayın.
rasso götümün dibinde patladı gibi bir ifadeye sorulacak en iyi soru ödülünü ben şahsen ziyaya verirdim. Siz de bu kadar duyar kasmayın, hala aramızdasınız sonuçta. Maşallahınız var. :))
Abi yorumlar baştan aşağı komedi
uzaylibirhanim ona duyar kasma buna duyar kasma benim laflarıma da duyar kasmayın nolacak ki?

tamam avukatlığa devam et :) siz elime düşersiniz ama sosyalde benimde buna benzer patavatsız sorularım olursa karşılık vermeyin 😂
Arkadaş götümde bomba patladı değil de taksimde yakınımda bomba patlamıştı dese konu geçmiş olsun ile devam edecek ve buralara gelmeyecekti. İki saatir göt konuşuluyor ne gerilimli milletiz ya
Paradox Hiçbirine anlam veremedim beklediğim şekilde devam etmedi adeta müge anlı programı izlercesine okudum yorumları.
Stan Değil mi? İstediğimiz gibi gitmedi pek. Birinin ekteki gibi triggerlanıp girmesini bekledim konuya.
Paradox Haklısınız kusura bakmayın. Düzeltiyorum. 15mt ötemde Esmer Cafe'nin içinde supervisor olan Fatih bey ile sohbet ederken bomba patladı. Makarna şefinin kollarındaki cam kırıklarına ilk müdahaleyi yaptım. Götümde patladı lafından daha düzgün oldu sanırım. Sözüm meclisten dışarı da herkes çok değişik insan olmuş. Böyle yazsaydım eğer yine o birşey bulur söylerdi 😂
rasso burada olay sen o şekilde cümle kurduğun için adam espri yapsam sorun olmaz diye düşündü sen o şekilde söylemeseydin emin ol espri yapmazdı. Adam espri yaptıktan sonra sen de bunun komik olmadığını yaşanan hadiseyi anlatmaya başladın yani mizacın götümde patladı şeklinde olursa böyle cevap alman normaldir. Bir de bana haklısın düzeltiyorum diyerek tuhaf bir içselleştirme yapmışsın :)
Vader kaynak var mı 5 ölüyle alakalı hiç bir haberde 26 yaralı 1 ölü hariç birşey yazmıyor bence sen haber kaynaklarını tekrar bi gözden geçir çünkü ilk ölüm bile 7 saat önce doğrulanmış https://www.kyivpost.com/post/25589
SPQR mars :) https://aa.com.tr/tr/dunya/uk...atti/3083570 Bak burada da sadece 6 ağır yaralı yazıyor? ölü yoktu o zaman sonra 1 i öldü bugün 5 kişi daha vefaat etti. Yarın onunda haberi düşer. Çocuk adam linki buraya gelip koyduğumda canına okuyacağım haberin olsun.

Ben asla kaynaksız birşey paylaşmam madem gözden ben geçircem sonucuna o zaman sen katlanacan...
Vader yoksa koskoca vader anadolu ajansının azizliğine mi uğruyor :D
SPQR mars bakarsın şimdi neye uğradığına koskoca vaderın.
Paradox ne gibi içselleştirme yaptım? Anlamadım. Cidden haklısın, ironi veya içselleştirme yapmadım 😂 ziya kankanın sonradan yazdıklarına bak sen.
Çok tartışılmış el bombası merak edip araştırdım. Muhtemelen kullanılan mühimmat RGD-5. Rusya ve Ukrayna'da bu el bombaları siviller tarafından kolayca temin edilebiliyormuş. Çeteler arası çatışmalarda, sokak kavgalarında filan kullanılmış. Hatta rutin aramalarda çoluğun çocuğun üstünde bile çıkmış. Şekli, tesiri filan da görüntülerle baya benzer.
Arte ziyazn adama akpli dedi la hiç alakası olmayan adama
Elessar2147 şu göt muhabbetinden çıkan kavga 2 dakikada nasıl siyasete dönebilir aklım almıyor.
Arte itüde iyi bir bölümde okuyana ülkeye faydalı olmakla ilgili bi şeyler yazıp küçük çocuk demişsin, oyuncu koltuğu ve lol postlarıyla dolu profilin
Kureysli_Klon_Taciri hay agzina saglik, vatani bomba hakkinda bilgi vererek kurtardigini düsünüyor halbuki bir bok yaptigida yok, ya inan bu tür AKPli olan dayi ve teyzelerden daha zararli ülkeye. ben bunlardan korkmaya basladim yani ilgim olmamasina ragmen AKPli oldum aq.
ziyazn Kureysli_Klon_Taciri :) mezun olduğunda ulaş bana bimde müdür olmana yardımcı olurum. Mükemmel insanlarsınız yüzümü güldürüyorsunuz her cümlenizle
Arte aaaaa güldürdük mü seniiiii
uzaylibirhanim teyze bi uzak kesil artık ya, bildirimde senin adını görünce bi tansiyonum düşüyor. Kaldıramıyorum seni fjdkldld yukarıdaki arkadaşlar yine iyi sana hiç tahammülüm yok direk kan şekerim falan intihar ediyo. Aaaaaa :'''')
Arte vay vay hem bilgilendiriyorsun hemde kariyer imkani taniyorsun senden daha iyisi bulunmaz be, bir dizi sitesinde fazla kasiyorsun kendini ustam ama ben kariyerimi tekrardan gözden geciricem ve dönücem sana olurda elimden tutarsin abilik edip.
ziyazn olur haber bekliyorum
Arte özösösösöösdöösödödödmdödödö teyzeni
uzaylibirhanim ağlayacaksan oynamayalım he :') sinirlerinizi hakim olun lütfen !
Yukarda patlayan bomba aşağıda göt möt var ya belki dedim aşağıya doğru inerken göt falan kalmaz dedim hala göt denmiş. Hayır yani bu kadar götü napcaksınız merak ettim. Bu gönderide göt olmasaydı da başka birşey olsaydı ne olurdu yani. İlla ki göte göt demek lazım mıydı? Ya corona olsaydınız da götünüz düşseydi nolurdu. O zaman götsüz kalmaz mıydınız? Götünüzün kaderi Süper Mario' nun götüne benzeseydi peki mutlu olur muydunuz? Götünüzü yoksa ararmıydınız? ( En çok ben göt dedim)
anytime ne anlatıyon be abla gözünü seveyim be abi
Frank ve Bill in hikayesi oyundan bile daha güzel, çok iyi olmuş ama keşke hayatta kalabilselermiş yaa, hikayede daha sonrasında büyük olasılıkla çıkmicak bile olsalar acaba çıkarmı diye umut etmek bile güzel olurdu bence 😀
Gizlenen 1 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
katıldım bu yoruma ama Franka ne oldu aydınlanan var mı en son Billin karnını tutuyordu kurşun yarası yüzünden. Sonra lap diye 10 yıl sonra oldu. Ne oldu bu Frank'a? Bill daha szor yürürken düzenli koşan bir adamdı. Yaşçada küçüktü. Tekerleksli sandalyeye nasıl mahrum kaldı buralarda olasydmış iyiymiş.
Vader dizinin yapımcısı Craig Mazin podcastinde kendisine sorulunca Frank'in ALS veya MS hastası olduğunu söylemiş.
Vader MR pazarlamacısı muhabbetinden kanser falan diye düşündüm ben, sonrasında eskiden de tedavisi yoktu bunun falan diyo
Bende şahsen başta kanser mi oldu acaba diyordum ama kanser hastalarında en yaygın semptom ilaç almaya başlayınca saç dökülmesi olduğu ve ilerleyen sahnelerde yemek yerken pipet kullanmak zorunda kalması, resim çizerken ellerini zor kullanması bana daha çok ALS gibi geldi şahsen düşüncem.
teaqaria Sith Warrior paylaştı!
Butcher reis upgradelenmiş

Gizlenen 8 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
Jensen baba özlendi. SPN bittiğinden beri görmüyordum. Aksiyon dolu bir sezon olacağa benziyor.
ben güçsüz olmasını seviyordum ama :(
O sonda çıkan yeni karakter mi benzetemedim kimseye
Utkudddd sanırım yeni karakter bende tanıyamadım
Mukemmel fragman valla yılın dizisi olur
teaqaria Soldier boy Caprain Amerika nın the boys daki hali.
Valla lordum aynen Captaim America'dan kopyalamışlar.

https://the-boys.fandom.com/wiki/Soldier_Boy
Fragmana bayıldım, Frenchie abimi özlemişim.
Abi ben diziyi unuttum ya böyle olunca çok gıcık oluyorum detayları hatırlamıcam sonra kendimi hep eksik hissedicem
teaqaria the boysun özelliği o zaman bilindik kahramanları gerçekçi ö zelliklerle kopyalayıp tşak geçmeleri. yeni bir kahraman yaratmaya calışmıyorlar var olanlarla taşak geçyorlar.

Homelander: Superman
Queen Maeve: Wonder Woman
Black Noir: Batman
Kimiko: Wolverine
Soldier Boy: Captain America
Mesmerizer: Charles Xavier
Starlight: Doctor Light
Eagle the Archer: Hawkeye
Stormfront: Storm
The Deep: Aquaman
A-Train: Quicksilver
Lamplighter: Alan Scott
Ezekiel: Mister Fantastic
Blindspot: Daredevil
Tek Knight - Iron Man
Pepsi'nin Black Lives Matter eylemlerindeki salak reklamını da tiye almışlar galiba.
Yukarı