Kaydol
Giriş yap
Arya_Stark
B**** H****
Sith Sorcerer
İstanbul
Ağustos 2020
LIVE LONG AND PROSPER MY FRIEND
Takipçileri göster
Son Dinlediği Şarkılar
İstatistikler
Diziler detay
T. Süre
T. Bölüm
1.677 / 1.678
Filmler
T. Süre
5g 1sa
T. Film
61 / 64
 
Sosyal Paylaşım Duvarı
Arya_Stark Sith Sorcerer
CyberQ mu yoksa proxima nova gremots mu ? Kararsızım :(
Gizlenen 2 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
Bence CyberQ açık ara :)
Emrecans Evet ya mor saber gelince daha da bir uydu sanki, teşekkür ederim (:
yeminim var proxima nova gremotsu savunurum. başka temayla karşılaştıranı çeker vururum sözümde de dururum bize görünmeyen sevdalı derler
Mor saber ve CyberQ öf öff
Ellezx Sith Lord
bu profile bi windu lazım...
Ellezx Şüphesiz ki. Yakında alacağım 😈
Ellezx Sith Lord
mutlu yıllarr! 🥳
Teşekkürleeerrrr 😇
Ellezx Herkese uyumlu gifler atarken sana ne atacağımı bilememiştim abi bak şimdi ne fark ettim :D
Geleceği görebiliyorum dediğimde bana deli demişlerdi 😈
Arya_Stark Sith Sorcerer
Bunu söylemek benim için çok zor ama maalesef Star Wars'tan daha çok sevdiğim bir şey var bu dünyada; Percy Jackson.
Büyük konuşmak istemem ama benim yaşayacağım süre boyunca ne çıkarsa çıksın bu seriden daha çok sevme ihtimalim söz konusu bile değil. Rick Riordan'ın yazdığı bu koca seri hakkında bir şeyler yazmak istedim çünkü bu seri çocukluğumun büyük bir kısmını etkileyen ve beni ben yapan şeylerden birisi.
4. sınıfta 7 kişilik sınıfımda öğretmenimizin düzenlediği ve kitap okuma üzerine olan bir etkinlikle başladı kitap okuma sevgim. Koskoca bir manyetik yarış pisti vardı öğretmen masasının arkasında, evden getirdiğimiz oyuncak arabalarımızın altına yapıştırdığımız mıknatıslarla artık yarış başlayabilirdi. 200'ün katlarından oluşan yarış pistinde haftalık kim kaç sayfa kitap okuduysa onun arabası daha çok ilerliyordu. Birinci olmak için elimden geleni yapmalıydım ve tam da bu sırada Percy Jackson serisiyle tanıştım.
Yan kitapları harici toplam 10 kitaptan oluşan seriyi orta okul boyunca 2 kere bitirdim, detaylarını çok hatırlamasam da biraz bahsetmeye çalışacağım.

Bundan sonra yazacaklarım serinin tanıtımı niteliğinde çok minik spoilerlar içerdiğinden ötürü blurlayacağım. Percy bir yarı tanrı ve babası Poseidon, seri Percy'nin yaşadığı dünyayı ve kendisini tanımaya başlamasıyla şekilleniyor. Kendisi gibi yarı tanrı gençlerin olduğu Melez Kamp'ına gitmesi ve edindiği dostluklarla dev bir evrende maceralara atılmasıyla başlıyor. Yunan Mitolojisi evrenini baz alan bu evrende aşk, dostluk, gizem, ihanet ne ararsanız var Buraya tüm detayları yazmak istiyorum ama en son 4 sene önce okudum. 2022 de dizisinin çıkması nedeniyle sınavdan sonra tekrar bir tur atacağım ama bu sefer bu kadar az kitapla yetinmeyeceğim. Rick Riordan'ın yarrattığı bu evrenin detaylarını tümüyle sindirebilmek için 31 kitaptan oluşan bu serüvene tekrardan başlayacağım. Beni sınavdan sonrası için heyecanlandıran ne sabahlara kadar oyun oynama hayalim ne bütün gün dizi film izleme fikrim ne de yapacağım 2 aylık tatilim. Ben bu seriye tekrardan başlayacağım ve hayattaki en sevdiğim kurgusal içeriği bütünüyle sindireceğim. Çok ama çok özledim.
Eklemek istediğim son şey nasıl çoğu Star Wars fanı için son üçleme hayal kırıklığıysa benim için de çıkmış 2 film hayal kırıklığı, umarım gelecekte daha iyi uyarlanabilir sinemaya, disney+ tan umutluyum.
Sorarsanız kesinlikle öneririm, fakat uzun zaman önce okuduğum bir seri olduğu için eleştirisel bakamayacağım şu yani iyi şu yanı kötü gibi çünkü hatırlamıyorum. Mitoloji ve fantastik unsurları seviyorsanız bence kaçırmayın
selac Offf bu söz... Ne kadar az şey hatırlasam da bunu unutmamışım 😪
Arya_Stark aa keyifli okumalar. bu hafta içinde boş birkaç saat ayırırsam ben de başlayacağım belkii bu sefer yan serileri de okurum iyi olabilir
Yukarı