Kaydol
Giriş yap
furkan26alp
F****** A*** Ü*****
Sith Apprentice
Bursa
Temmuz 2017
Facilis descensus averno
Takipçileri tümü
Bağlantıları
Beğendiği Yorumlar
Spectacular Jedi » Sosyal » #genel
ve karşınızda Moon Knight

Marvel’da Batman mi var? Çizgi roman SPOILER'ı içerir.

Moon Knight için pek çok kez Marvel dünyasının Batman’i yakıştırması yapılmıştır. Bu yakıştırmanın tamamen doğru olduğu söylenemese de tamamen isabetsiz olduğundan da bahsedilemez; zira Moon Knight’ın yaratıcılarından olan Doug Moench aynı zamanda ünlü bir Batman yazarıdır. Batman’in baş düşmanlarından biri olan Bane’in büyük rol oynadığı, Kara Şövalye’nin düşüşünün ve yeniden yükselişinin anlatıldığı “Knightfall” serisininin yaratıcıları arasında yer alan Moench, aynı zamanda Black Mask ve Deathlok gibi sevilen karakterlerin de fikir babalarındandır.

Kendine göre geliştirdiği silahları, büyük ve etkili bir şirkete sahip olması, süper kahraman kimliğini gizli tutması, dedektiflik yeteneği ve geceleri sokakların koruyucusu olması gibi özellikler ardı ardına sıralandığında basit bir Batman imitasyonu gibi dursa da Moon Knight’ı Kara Şövalye’den farklı kılan onlarca özellik vardır. Mistik yanı ve onu suçla savaşmaya iten sebepler bunların başında gelir.

Bilinmezliklerle dolu bir kahraman olan Moon Knight’ın mistik yanı daha ilk adımda karşımıza çıkıyor. Antik Mısır’ın Ay ve intikam tanrısı Khonshu’nun avatarı olduğunu düşünen Marc Spector, gece vakti insan sınırlarını zorlayan reflekslere, fiziksel güce, hıza ve dayanıklılığa kavuşuyor. Eğer gökyüzünde dolunay varsa tüm bunların üst sınırı daha da yükseliyor.

Tabii bu noktada değinmek gerekir ki, akıl sağlığı yerinde olmayan bir karakter olan Marc Spector’ın gece vakti -hele dolunay zamanında- kelimenin tam anlamıyla gaza geliyor olması ve tanrısına fanatiklik düzeyinde olan adanmışlığı sayesinde kendi sınırlarını aşabileceği de gayet ihtimaller dahilinde. Yani anlayacağınız, doğaüstü bir güce sahip olmasa da kendisini doğa üstü güçlü sanan bir hastayla karşı karşıyayız.

Bir paralı asker ve arkeolog olarak gittiği Mısır’da grubundaki kişiler tarafından ihanete uğrayıp öldürülen Marc Spector’ın bedeni, Khonshu adlı kadim Mısır Tanrısı’nın heykeli önünde yeniden dirilir. Khonshu’nun ona yaşamını geri vermesine, hayatını ona adayarak teşekkür eden Spector, o günden sonra Moon Knight ismini alır ve Ay tanrısının seçilmişi olarka yaşamına devam eder.

Marvel ağırdan ağırdan Supernatural olarak isimlendireceğimiz karakterleri evrene sokmaya başladı. Doctor Strange zaten bunlardan biri, Moon Knight geliyor, Werewolf By Night ve Blade yolda.
Kolaymac He öyle mi belki tamamen bitmemiştir belki diye düşünmüştüm nedense.
Xmehmetaltay fragmanı çıktığına göre sadece editing falan filan kalmış olması lazım
ilaydaerden Jedi » Sosyal » #genel
Türkiye'de LoL esporunda koç ekibine katılmış ilk kadın olmak benim için çok başka bir duygu. Umarım her şey güzel geçer. Bu mutlu haberimi sizlerle de paylaşmak istedim 😇
Tetsuyuki anladım bişlgilendirme için teşekkürler
Öncelikte tebrikler ve başarılar. Belki konu dışı ama sormak istediğim bir konu olacak e-spor da diğer spor dalları gibi kadın erkek ayrımı oluyor mu? Yoksa kadınlar erkeklerle birlikte veya karşılıklı onayabiliyor mu?
Vader Lordum arkadaş cevaplamış, akademide genellikle yeni başlayanlar veya yaşı küçük olanlar oluyor. Mesela takımımızda biri 15 biri 16 yaşında iki oyuncumuz mevcut, akademiler %90 oyuncu yetiştirilmek için var. erayanil yazılı bir kural olarak ayrım yok ama kadınların bulunma oranı da %1 bile değil. koç ekibinde en azından Türklerde bu zamana kadar hiç kadın bulunmamış. zamanında IW bünyesine 3-5 kadın oyuncu almıştı hatta Royalde de vardı fakat PR çalışmasıydı. bir de alınan kadınlar espor camiasında ismi bilinen kadınlardı. ben onların yanında çok sıradan kalıyorum, eğitim vs. aldığım için koç ekibine girebildim. umarım bu mentalite bu şekilde yıkılmaya devam eder çünkü aldığım iyi yorum kadar kötü yorumların da haddi hesabı olmadı. bakalım ne zaman alışılacak :)
bennemre Sith Apprentice » Sosyal » #genel
Hepinize selam dostlar ben cesaretimi toplayıp bir işe giriştim ama fikirlerinizi çok merak ediyorum.
Youtube'ye içerik yüklemeye başladım bugün ama henüz çok amatör seviyedeyim ve bütçem yok elimdeki kamera ile ufak tefek dağcılık yemek videoları çekmek amacım.
Kameram Canon 700d üzerinde orjinal 18-55 lens var.
Sizce konsept, kalite ve kurgu nasıl olmuş ilk video için ?
Fikirleriniz benim için çok değerli hepinize teşekkür ederim, kafam karışık olduğu zamanlar sizinle fikir alışverişi yapmak bana çok iyi geliyor. 😌
Gayet güzel olmuş eline sağlık. severim bu tarz videoları. Konsepti şuna https://youtube.com/channel/UC...q7KT8bwfiBw benzettim.
Harika bir iş çıkartmışsın dostum elinize emeğinize sağlık keyifle hiç sıkılmadan izledim
umarım başarılı olursun eline sağlık
hâlâ Mikasanın yüzüme oturmasını istiyorum
HAYIR YA IPOSDAGFHJOIUASDFGHOIASDHJPGIOADSDASDgASDGIASDOHGPFOASDIFGHDAS
Spectacular Jedi » Sosyal » #genel
E-spor dünyasından Formula 2’e geçen dünyadaki ilk yarış pilotu.. Umarım F1'e kadar bu başarı ile devam eder ve ilk F1 Türk pilotu olur. Espordan gelen bir gamer, dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu olan Formula 1’in bir alt klasmanında yarışıyor, inanılmaz bir hikaye.

Cem Bölükbaşı, bugün İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında FIA Formula 2 2022 Şampiyonası’nda Çek takım Charouz Racing System ile yarışacağını açıkladı.

Cem Bölükbaşı I-Racing ‘de 80.000 kişi içerisinden ilk 35’e girince dikkatleri üzerine çekti. World’s Fastest Gamer Şampiyonası’na katıldı.
F1 Esports’da 70.000 kişi arasından ilk yirmiye kalan genç sporcu Fernando Alonso takımına seçildi.
2017’de Abu Dabi’de dünya beşincisi, 2018’de Red Bull Toro Rosso Takımı ile dünya ikincisi oldu.
Borusan Otomotiv Motorsport’un desteği ile ilk uluslararası yarışına katıldı.
4 Haziran 2019’da gerçek piste çıkan Cem Bölükbaşı klasmanındaki sıralamada 3. ve yarışta da 5. oldu.
1 Temmuz 2019’da uluslararası ikinci gerçek yarışına katıldı.
Cem Bölükbaşı, 2021 F3 Asya Şampiyonası'nda BlackArts Racing takımı ile 15 yarışın tamamına çıktı ve toplamda 61 puan kazanarak şampiyonayı 9. sırada tamamladı.
Çaylaklar klasmanında ise Ayumu Iwasa'nın ardından ikinci sırada yer aldı.

Ne büyük gurur..
Gizlenen 1 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
Böyle güzel bir habere çok ihtiyaç vardı. Yayınlarına vakit buldukça katılıyordum çok iyi bir insan kendisi. Başarılarının daim olmasını diliyorum. F1 pistlerinde de görmek umuduyla. 👍
Kendisinin yaşıtı olan Charles Leclerc Ferrari'de yarışıyor. F1 gridindeki çaylaklara bakılırsa Cembo onlara göre yaşı geçmiş duruyor dolayısıyla bir F1 macerası için mucizeler yaratması gerekiyor, mesela şampiyona birinciliği. Kaldı ki geçen senenin şampiyonu Oscar Piastri ancak yedek pilot olabildi F1'de. Her şeye rağmen kendisini canlı bir şekilde F2 yarışlarında izlemek büyük keyif olacak. Yolu açık olsun aslan parçasının.
synchr10 en objektif yorumlardan biri hocam.
Çocuğun tipinden tam bir F1 pilotluğu akıyor ya... Mesleğini bilmesem tipini gösterseler F1 pilotu derim. Yeteneğini bilmem ama sadece tipinden F2 de ilk 3ü zorlar gibi.. ismi de "Cem Bolukbasi" dereceye uygun.
Olur bu çocuk.
Yukarı