Sign in
Login

Yasinbay

Yasin Bayraktar
Sith Apprentice
Samsun
Temmuz 2017
Henüz bize kendisinden bahsetmemiş...
Takip ettikleri tümü
Takipçileri tümü
İstatistikler
Diziler detay
T. Süre
T. Bölüm
696 / 770
Filmler
T. Süre
2g 0sa
T. Film
23 / 28
 
Cevapladığı yorumlar
Erkisan Sith Alchemist » Doctor Who S11B0
Cinsiyetçi düşünmüyorum yanlış anlamayın ma doctoru bir bayana oynatmak tutarmı şüpheliyim bu fikri bir çok bayanda benim ile paylaşıyordur bunada eminim . Bölüm sonunda rejenere olduğunda bir ümit diye resmen yalvardım lakin olmadı hocam . Bunun dışında gayet iyi bir bölüm oldu bille veda ettik sonun da ilk bölümden beri ısınamamıştım ki bu vedada kısada olsa clarayıda görmek mutlu etti beni .Normalde 13 rejenarasyon hakkı var zaman lordlarının bu doktorumn kaçıncı bilmiyorum ama 13ü geçti diye hatırlıyorum . ilk doktoru görünce belki bunu işlerler diyede beklentim vardı . Belki hakkını uzatıcak bir senaryo işlemişlerdir diyerek . Onuda işlememeleri dizinin geçmiş bölümleri ile çakışmasını sağlıyormuş gibi hissettirdi sıkı takipçiler bilir dizi her bölümü ile iletişim halindedir olaylar havada kalmaz ki böyle önemli bir konunun hala tam olarak açıklanmıyor olması garip geçen sezondaki vasatlığın bitişindenmidir . Yoksa aranan heyecanı bir nevzede olsa yaşatmasındanmı bilmiyorum ama bölüm hoşuma gitti .Çokyazmışım kusura bakmayın konu doctor olunca abartabiliyor biraz insan:smilingeyes: Doctorwhoseason13/zero
Gizlenen 12 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
O olayı Matt smith varken işlendi zaten bu yeni serinin ilk doktoru olduğu için eski serinin ilk doktoruyla bölümü var dikkatli izlemeni öneririm.
nightwing17 Dostum zaman lordlarının 13 . jenerasyonu olduğuna hem fikiriz . Ve evet matt yaşlanıp gallifreyden gelen gücü aldı . ama bu bi kerelik değilmiydi . bunla ilgili bir bilgi geçmedi geçti isede ben hatırlamıyorum dikkatli izliyorum elimden geldiğince .
Erkisan Yeni bir döngü aldı fakat ne kadar hakkı olduğu söylenmedi. Bu 10 da olabilir 100 de olabilir. Artık kesin bir şey yok o konuda.
Erkisan Ona da ben cevap vereyim. Matt Smith yani 11. doctor orada Galiffreyli zaman lordlarından sadece 1 rejenerasyon hakkı almadı. Bütün rejenerasyon hakları yeniden doldu. Yani 12 ye bir 12 daha eklendi.
berkegzl teşekkürler dostum Yasinbay İşte şimdi oldu saol hocam ya bu açıklandı değilmi hangi bölüm hatırlıyormusun peki böyle bir bilgiyi kaçırmış olmak garip bir geri dönmek istiyorum .
Erkisan The Time of the Doctor Noel Özel Bölüm
berkegzl Erkisan Yasinbay hafızama güvenmediğim için aklıma takılan bir kaç şeyi teyitetmek istiyorum.

Öncelikle bu Matt'e kadar olan dönemde hep doctorun 12 rejenerasyon hakkı olduğunu biliyorduk. 12 rejenerasyon, 13 doktor eder(War Doctor'u hiç bir şekilde döngüye almıyorum). 13 rejenerasyon değil.

Peter bizim gördüğümüz 12. yüz. Ama şöyle bir durum var, David bir keresinde rejenerasyon geçirmek üzereyken "Hayır bu yüzden vazgeçmeyeceğim." tarzı bir şey söyleyip o haliyle devam etmişti. Kimileri orada rejenerasyon hakkını kullandığını düşünüyor. Ve The Angels Take Manhattan bölümünde River bileğini kırdığında, Matt rejenerasyon gücüyle iyileştiriyordu. Orda River'ın aşırı tepki vermesinden dolayı aslında bir kısım güç değil tamamen bir rejenerasyon hakkını kullandığını düşünenler de var. Arada kullanılan bu rejenerasyon haklarıyla sayınca Matt 12. rejenerasyondan sonra gelmiş olan ve başka hakkı kalmamış doktor oluyor. Bu yüzden yaşlanıyordu aten. Ama sonra Gallifrey'den tamamen yeni bir döngü hakkı verildiğinde rejenerasyon geçirdi ve Peter geldi. Yani yeni döngünün ilk doktoru Jodie değil Peter.

Yanlışsam düzeltin lütfen.

Bir de şöyle bir şey var. Gallifrey halkından herkesin zaman lordu olmadığını okumuştum. Ayrıcalıklı bir soydan gelenler zaman lordu olarak doğuyor gibi düşündüm. Böyle bir şey olunca acaba her zaman lordunun rejenerasyon hakkı eşit midir diye de düşünmeye başladım. Hani doktorun 12'dir. Ama başka zaman lordunun farklı olabilir. Örneğin Master'ın yaşam döngüsü de çok karmaşık. Classic Who'da rejenerasyon haklarının tükendiği ama konseyin ona yeni bir döngü teklif ettiğine dair yine bir şeyler okumuştum. Ki Missy'nin son rejenerasyon olduğunu ve öldüğünü gördük yanlış hatırlamıyorsam bir önceki bölümde. Bu durumda berkegzl 'in de dediği gibi net bir sayı bilemiyoruz bence de, "Her zaman lordunun eşit döngüsü mü var? Yoksa bile Doctor'un yeni döngüsü tekrar 12 midir?" diye.
Aslında tüm zaman lordlarına Rassilon tarafından ilk kez rejenerasyon verildi(bir nevi kendisi icat etti) ve bu ilk zamanlarda sınırsızdı. Fakat uzun yaşamın sonunda delirenler, abartanlar filan çıkınca rassilon buna bir sınırlama getirdi. Doktor ise şu ana kadar ekstra döngüsü olan tek istisna kişi Howerdip
bugrahanypc Anladım teşekkürler. Bu rejenerasyon tüm Gallifrey halkına verilmemiş demekki çünkü zaman lordu olmayan Gallifrey halkı da var diye biliyorum.

Bir de bu sonradan getirilen sınırlama her zaman korduna eşit mi? Bununla ilgili bilgi var mı?

Ve de ilk paragraftaki yazdıklarımı düzeltmediğinden, doğru olduğunu düşünüyorum?
"Sana kaç tane rejenerasyon verdik umurumda değil, güneş batana kadar seni öldürmeye devam edebilirim" diyerek bunun üstünü direk örttüklerini düşünüyorum.

vakti zamanı geldiğinde onun da sayısını söylerler, sayısı hakkında kesin bir şey olmamasıyla birlikte, Doctor Who'nun Onyıllar boyu sürebilecek bir dizi olacağına şüphe yok.

Özetle, Sınırsız hakkı oldu diyebiliriz.

Tabii bölüm sonunda da gördüğümüz üzere, rejenerasyon reddedip kendini öldürebilir, diziyi bitirebilirler de.
David tennant o sezon finalinde bir rejenerasyon(yani toplamda 2) hakkını kullanıyor ve aynı yüzde kalıyor.

Math smith dönemindeki eli düzeltme olayı şöyle bir şey: normalde kırıldığında kırık kalması gerekir ama rejenerasyon enerjisinin bir kısmını kullanıyor, ve yanlış hatırlamıyorsam bir dahaki vücudumda bir uzvum eksik olabilir diyordu. Yani tam bir rejenerasyon hakkı harcanmamış oldu.

Onun dışında yazdıklarında tam anlayamadığım bölümler oldu şöyle özetleyeyim ben baştan:
Biz savaş doktorunu görene kadar matt smith’yen sonra bir doktor daha gelicek sanıyorduk çünkü savaş doktorunun sadece doktorun o dönemde(diziye ara verilen, sinema filminde oynayan doktor) kendine verdiği isim sanıyorduk, başka bir rejenerasyon olduğundan habersizdik yani.

Uzun lafın kısası evet Peter Capaldi teni rejenerasyon döngüsünün ilk doktoruydu.

Bir de doktorların sayısı ile ilgili şeyler vardı yukarıda tam okuyamadım ama bildiklerimi yazayım ben. Normal şartlarda David Tennant 10. Doktordu, o zamana kadar Doktor 9 rejenerasyon geçirmişti. Şimdi, david fazladan bir rejenerasyon geçirdi etti 10, Math Smith’e rejenere oldu etti 11. Savaş doktoru geçirmişti bir de etti 12. Math smith yani ölüyordu bu kadar.

En son sorduğun soruda ise dediğim gibi aslında herkeste vardı rejenerasyon ama Rassilon bunu kanun gibi bir şey ile sınırlandırıp sadcee zaman lordlarına mzel bir şey haline getirdi ve belli bir kota koydu bir nevi. Bu açıdan düşünürsek de bu arada yeni bir rejenerasyondan ziyade kotasını bir tur daha uzatan bir güncelleme gönderdiler doktora. Howerdip
Horadrim Onyıllar boyu sürme fikri benim çok hoşuma gidiyor her seferinde :):)

bugrahanypc Gidiş yoluna değil de sonuca bakarsak, doğruyum yani :D David'i 2 kere sayıp John Hurt'ü de ekleyince Jodie 15 ediyor vay canına!
Kısacası biz yokken başladı biz gittikten sonrada devam edecek :smilingeyes:
bugrahanypc oley be sonunda bir şeyler bilen birisi klasik seriyi izledin mi
tardiskonsolu çook seneler geçti çook seneler geçti, ilk birkaç sezonu izledim sadece. Hatta sırf doctor who izleye izleye ingilizce öğrendim bile diyebilirim
şu bayliş çok sinirimi bozuyor acilen ölmesi gerek
Gizlenen 6 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
furkansatir258 o kurnazlıkla ölmez o, tahta bile oturur
whiteway o zaman Westeros'un sonu vahim olur tabi khaleesi ejderhasına yem etmezse .d.d
furkansatir258 Taht oyunlarını en iyi oynayan adam ne kadar sevmesem de
siyii034 Aynı zamanda varys. Oyunun nasıl oynanacağını iyi bilen iki kişi.
Oyunu idare eden 2 kişi var. Baelish ve Varys
fukdanick Güncel misin?
Edit: Değilmişsin, tamam boşver o halde :D
O neçe tahmindür üstad :D
Bir Stark öleceği zaman kurtununda onunla birlikte ölmesi diziye çok güzel bir hava katıyor.
Sansa'nın ve Arya'nın kurdları onlarla birlikte ölmemişti ama. Rickon Stark ilk olacak.
Yukarı