Sign in
Login

theking_in_thenorth

Ali Osman Soylu
Stormtrooper
İstanbul
Temmuz 2017
Henüz bize kendisinden bahsetmemiş...
Takip ettikleri tümü
Takipçileri tümü
İstatistikler
Diziler detay
T. Süre
0dk
T. Bölüm
0 / 0
Filmler
T. Süre
0dk
T. Film
0 / 0
 
Beğendiği gönderiler
57:37 o şanlı sancağı indirmek senin ne haddine!
Aynısını dedim umarım stannis kitapta danynin totosunu tekmeler
3 gün HD izlemek için bekledim ama iyi ki de beklemişim. Şimdi üşenmeden teker teker sahneleri inceliyorum.

- Sezonun en güzel bölümüydü. Gereksiz hiçbir sahne yoktu.
- Bran duygusuz gibi ama Arya ile ikisi büyük savaşta inanılmaz umut vaat ediyorlar, Sansa'da alttan alttan kıskanıyor sanki.
- Jon Snow şu ana kadar gerçekten kararlı davranıyordu ama bu bölüm arada kaldı diyebiliriz. Kendisine bu kadar güvenen kuzeyliler varken Dany'e asla diz çökmemesi gerekiyor.
- Dany'nin söylediği ''sadece bana diz çökersen seninle savaşırım'' cümlesinden de tekrar anlıyoruz ki hâlâ çok egoist. Kendi halkı da sonunda Akgezenlerle karşılaşacak ama bunu umursamıyor sadece liderliğini düşünüyor. Böyle kral yada kraliçe olunmaz. Stannis gibi ne olursa olsun öncelik halkın olmalı.
- Dany yine hareketlerinden ve hırsından babası gibi deli kral olacağını çok belli etti. Şuan Cercei öyle olacak gibi gösterilsede son bölümlerde Dany'nin gerçekte ne olduğunu gördükten sonra Cercei'nin değeri çok daha iyi anlaşılacak.
- Sondaki 11 dakikalık savaş sahnesine geçelim. Dothrak'ların nasıl deli olduklarını seslerinden ve hareketlerinden gördük. Ölümden korkmuyorlar, korkutuyorlar. Bu kadar güçlü ve fazla kuvvetin yanında 1 tane de ejderha olunca neler olduğunu çok iyi anladık. Bu ejderha 3 olursa ve lekesizler de savaşa katılırsa Dany'nin açık ara kazanacağını söyleyebiliriz.
- Bunun için Cercei'nin daha farklı stratejileri olduğunu düşünüyorum. Yada olacak. Arbalet ejderhaya oldukça zarar verdi ki bir an öldüğünü sandık. Eğer ok kanadına yada ağzına gelseydi belki de tekrar uçamayabilirdi yada ölebilirdi. Yeni versiyonu geliştirilirse ejderhalar için etkili olabilir.
- Savaş sırasında gördük ki Tyrion, Lannister'ların zarar görmesine gerçekten üzüldü hatta arada kaldı diyebiliriz. Jaime kendisine bu kadar yardım etmişken onun ölümüne de göz yumacağını sanmıyorum.
- VE JAİME.. Kendisi dizide en sevdiğim karakter o yüzden en sonda yazıyorum. Kim ne derse desin Jaime'nin bu dizideki rolü gösterilenden çok fazla. Azor Ahai için en uygun karakter belki de ama FANlar yüzünden bu Jon Snow gibi duruyor.
- Savaş sırasında çok fazla Jaime'nin düşünmesini izledik. Yani askerlerinin ölmesini izlerken, Ejderha'yı izlerken, Dothrak'ları izlerken genel olarak düşündü. Savaş sırasında buna bize en son Piçlerin Savaşında göstermişlerdi. O savaşta kamera nasıl Jon Snow'u her saniye göstermişse bunda da Jaime'yi öyle yaptı. Stannis, Robb, Tywin, Euron'un savaş sahnelerinin hiçbirinde tek karaktere bu ikisi kadar bağlanılmadı.
- Sonda mızrağı alıp Dany'e doğru gitmesi, o sırada Tyrion'un ''dur, ölüme gidiyorsun'' gibi bir söz kullanmasından açık ve net olarak şunu anlıyoruz: O kadar ağır zırh üzerinde olmasına rağmen denizden bir şekilde kurtulacak. Ve bence esir bile alınmadan o bölgeden çıkmayı başarıcak. Akgezenlere karşı olan savaştada en az Jon Snow kadar büyük etkisi olacak.
- Bu savaşın amacı şuydu: Hep kaybeden Dany'nin Lannister'lara karşı durumu eşitlemesi gerekiyordu. Bunu yaparken ne kadar hırslı olduğunu gördük ki Jon ne derse desin dinlemeden savaşa gitmiş. Dediğim gibi ne kadar babam gibi değilim dese de sonucunda yine babası gibi deli kraliçe olacak...
BURN THEM ALL DANY
1080p ile izlenecek bölümmüş be bence 360 izleyenler pişman olmuşlardır
3.izleyişim bide hd izliyim bakalım
Yukarı