Sign in
Login

Obi-Wan Kenobi

2021
IMDb: 8.0
4.32

Obi-Wan Kenobi, en büyük yenilgisi, çöküşü aynı zamanda en iyi arkadaşı olan Jedi çırağının Sith egemenliğinde yozlaşmasına karşı duramadığı “Star Wars: Revenge of the Sith”in dramatik olaylarından 10 yıl sonrasını anlatıyor.

Cumhuriyet çökmüş, Jedi birliği tamamen dağışmış, kalan Jedileri de avlamak üzere Engizisyon tarafından belirlenen eski Jedi tapınağı koruyucularından oluşan ve Palpatine tarafından karanlık tarafa geçme zorunluğuyla eğitim alan avcılar evrenin her yerine dağılmıştır.

Obi-Wan'ın ölümünün kanıtlanmamış olması onun hala yaşadığının bir kanıtı olabileceği düşüncesiyle avcılar bilgi alabilmek belki şiddet kullanarak konuşturabilmek için Tatoine'e Oben Lars'ı ziyaret etmeye gitmektedir.

Bilmedikleri şey ise Obi-Wan Kenobi'nin hiç bir yere gitmeden tatoine de bunca yıl gizlenmiş olmasıdır.

Bu kadar sorun içerisinde Obi-Wan kendisine emanet edilen Luke Skywalkerı koruyabilecek midir? En önemlisi eski dostu Anakin Skywalker Sith'in en acımasız Lordu Darth Vader'a dönüşmüşken tekrar onunla yüzleşmeyi göze alabilecek midir?

ÜLKE United States
SEZON 1
BÖLÜM 6
TAKİP 933
ORT. 43dk
TOPLAM 4sa 20dk
PUAN 4.32
OY 1.078
Tartışma Alanı & Künye
Oyuncular
Ewan McGregor Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi hakkında izleyici düşünceleri...
Vader Darth Lord
Obi-Wan'ı tanımayanlar yada sadece filmlerde görenler için kimdir bir bilgi olsun.

Obi-Wan Kenobi, Yoda ve Qui-Gon Jinn tarafından eğitilen daha sonra Qui-Gon isteği ile Anakin Skywalker'ın padawanlığını kabul eden, daha da sonra Luke Skywalkerı eğitmiş olan bir Jedi Master'dır.

Jedi Tapınağına en bağlı Jedilerin en önde gelenidir. Asla karanlık tarafa geçmeyi bile düşünmeyen asla Sithlerin kullandığı zorba yöntemleri en zor şartlarda bile kullanmamış bir Jedi'dır.

Sevdikleri tarafından ihanete uğramıştır. Bunların başında kardeşi olarak gördüğü Anakin Skywalker ve Order 66'da ölüm emrini veren Kumandan Cody vardır. Bu ikisi zaten Obi-wan'ın hayatı süresince tek arkadaşlık ettiği iki isimdir.

Aşk hayatına gelince çok fazla duyulmasa bile içten içe Bokatan'ın ablası Satine Kryze ile birbirlerine karşı duygular beslemektedirler. Fakat Kryze Klon savaşlarında Obi-Wan'ın gözleri önünde öldürülmüştür. Bu olayda bile asla Obi-Wan intikam düşüncesini benimsememiş karanlık tarafın sınırlarına asla yaklaşmamıştır.

En belirgin özelliği her zaman planlı ve programlı hareket edip soğuk kanlı davranmasıdır. Anakin Skywalker gibi asla anlık bir kararla hareket etmek. Savaşa bile girmeden önce etrafı iyice süzüp eğer girmezse olacakları ve girerse olacak durumları tartıya koyup ölçer sonucuna göre en mantıklı olan hareketi yapan bir adamdır.

Onun için Light Saber evrenin en gelişmiş silahıdır ve tüm silahları sürekli aşalar. Çok iyi bir Light Saber ustasıdır. 1000 yıl aradan sonra Sith ile Jedi'nin ilk karşılaşmasında Darth Maulu altetmeyi başaran Jedi olduğu içindekendisini Jediler dışında tüm savaşçılardan üstün görür.

Karakteristik olarak deprem olsa bile vurdum duymaz derecede sakin bir yapısı alaycı bir tavrı olduğu için düşmanları tarafından küstah bulunur ve nefret edilir. STAR WARS evrenine "Obi-Wan küstahlığı" diye de bir sıfat kazandırmıştır.

Order 66 dan sonra Jedi'ın düşüşüyle birlikte gelecek yaşantısını feda edip galaksiyi kurtarabilmek adına Luke Skywalkerı Leianın yanından ayırmış imparatorluğun ondan haberdar olamaması ve asla bulunamaması adına onu Tatoine de Owen Lars'a büyütmesi için teslim etmiştir. Daha sonradan sürekli Tatoineyi ziyaret ederek Luke'un eğitimini üstlenmiş aynı zamanda onu imparatorluğa karşı korumuştur.
Ek bilgi: Olurda Ewan McGregor'la devam edilmeme riskine karşı Mike Mayhew tarafından Obi-Wan daha farklı çizilmiştir. Çizimlerinden yola çıkanlar Justin Theroux'un yeni obi-wan olabileceği konusunda baya tartışmışlardır. Hatta bir başka olasılıkta Jason Bateman'ın Obi-wan olabileceği dedikosunu doğurmuştu. Fakat bu yanlışlardan hızlıca dönülüp Ewan McGregor'u tekrardan obi-wan olarak izleyiciye sunmak paha biçilemen bir seçimdi.
Emrecans Sith Sorcerer
ALIARABACI Lieutenant
STAR WARS hayranı olduğum için obi wan benim için efsane dizilerden biri diğer bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum
boraege High Admiral
o kılıca eli uzandığında uzun bir süre tüyler diken diken oldu
Bendasur Sith Apprentice
Flimin devamını dört gözle bekliyorum her gün yeni bölümü geldimi diye kontrol ediyorum😁😁
Yukarı