Kaydol
Giriş yap
Yellowstone: 1883
2021
IMDb: 9.2
4.37

Dizi, yoksulluktan kurtulup, daha iyi bir yaşama ulaşmak için Great Plains üzerinden Amerika'nın batısına doğru bir yolculuğa çıkan Dutton ailesinin yaşamına odaklanıyor.

ÜLKE United States
SEZON 1
BÖLÜM 10
TAKİP 260
ORT. 56dk
TOPLAM 9sa 21dk
PUAN 4.37
OY 943
Tartışma Alanı & Künye
Yaratıcı
Taylor Sheridan 2021 - 2022
Oyuncular
Sam Elliott Shea Brennan
Tim McGraw James Dutton
Faith Hill Margaret Dutton
Isabel May Elsa Dutton
LaMonica Garrett Thomas
Marc Rissmann Josef
Audie Rick John Dutton
James Landry Hébert Wade
Alex Bilbrey Russian Emigrant / Pioneer (uncredited)
Yellowstone: 1883 hakkında izleyici düşünceleri...
DrunkenHuntsman Jedi Warrior
Spoilersız İnceleme
Not: Blurlu alanlar spoiler olarak nitelendirilebilir. Okumadan geçebilirsiniz.
Yellowstone 1883
Daha önce severek izlediğim hiçbir diziyi zamana yayarak izlemek istediğim olmadı. Sanırım 1883 bu konuda bir ilk. İzlemek için içerik arayan kişileri ikiye ayıracağım; Western Severler ve Genel Tüketici.

Western hayranları için öncelikle açıkça söyleyebilirim ki modern western film/dizileri arasında oldukça kaliteli bir yeri olacak yapım olduğunu düşünüyorum. Sizlerin daha önce Deadwood veya Hells on Wheel's gibi klasikleşmiş western dizileri izlediğini farz ederek gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirim ki onlar kadar belki hatta onlardan daha iddiali ve çekici bir yapım olmuş. Western Gerçekliğini, hikayelerini, tiploji ve sinematografisini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. O yüzden düşünmeden başlayabilirsiniz.

Genel Kitle için ise şunu söyleyebilirim yakın yıllarda çıkan dizi çöplüğü arasında kaliteli bir içerik arıyorsanız tebrikler çünkü göz atabileceğiniz ve büyük bir olasılıkla sevebileceğiniz bir dizi buldunuz. Dizi hikaye olarak göçmenlerin yolculuğunu ve onları koruyan karakterlerin yolcuğu etrafında gerçekleşiyor. Oyuncu kadrosunda döneme ve karaktere sırıtan hiç oyuncu görmedim. Herhangi bir propaganda içerdiğini de düşünmüyorum. Oyuncu seçimi açısından başarılı. Dizide Western Filmleri için klasik ve iyi bir oyuncu olan Sam Elliot başrollerden birisi. Diğer bir oyuncu ise Country Müzisyeni Tim McGraw ki kendisi filmdeki badass tipe tam tersi romantik country müzikleri ile tanıdığım birisi. Ayrıca dizide oldukça ünlü oyunculardan konuk olarak katılan kişiler olduğunu da söylemek istiyorum.

Sinematografik olarak diğer western yapımlarından iyi bir puan aldığını söyleyebilirim kendim adına. Huzurla ekrana daldığınız çok an oluyor.

Senaryo olarak hızla işlenmese de boğucu bir ilerleyişe sahip değil dizi. Kulak memesi kıvamında ilerliyor. Dizide realist vahşi batı ile romantik hayallerler ile düşlenen batının tatlı bir mücadelesini görüyoruz, devamını da göreceğiz muhtemelen.

Garip bir şekilde dizide müzik kullanımın az olduğunu da eklemek istiyorum. Soundtrack kullanımı pek yok izleyiciyi ambiyans ve çevre sesleri ile içeri çekmek istediklerini düşünüyorum. Çünkü diziyi izlerken telefonuma bir kere bile bakmadım.

Şimdilik diziye 10 üzerinden 9 veriyorum. 1 Puan'ı dizide birkaç western efsanesi görürsem eklerim. İyi seyirler...
George Jedi
Yeni başladım, 4. bölümdeyim, şimdilik yorum yapiyim , çok fazla dizi-film izledim, artık daha seçiciyim ve daha zor oluyor bir diziye başlamam. Ama bunu izlediğim için çok mutluyum , çok hoş gidiyor, sarıyor kısaca, beklemeyin hiç.
aytekinet R.I.P
Sarmıyor sarmıyor sarmıyor 3 kere izlemeyi denedim 6.bölüme zor geldim ilerlete ilerlete. Senaryo çok basit ve tahmin edilebilir, ne heyacan var ne aksiyon. Genç kızın basit ve saçma hayatını anlatıyorlar ve yolculuk ediyorlar...
hodaft Sith Spy
1883, Yellowstone dizisinde geçen Dutton ailesinin geçmişini konu alıyor. Dizide alışılagelmiş western sinemasını aramayın. Aksiyon ve maceradan ziyade yoğun bir dram dizisiyle karşı karşıya kalacaksınız. Yapım ne kadar dram ağırlıklı olsa da yaşananların gerçekliği, vahşi batının atmosferi sizi o kadar içine çekiyor ki ekran başında dizi izlediğinizi unutuyorsunuz.
Yukarı