Sign in
Login

Yaratılan

2023
IMDb: 6.5
4.31

1900’lü yılların başında maceraperest, asi, heyecanlı ve zekası bedenine sığmayan genç tıp talebesi Ziya’nın en büyük dileği, çok iyi bir hekim olup tıbbın çare bulamadığı birçok salgın hastalığa derman olabilmektir. İstanbul’da tanıştığı delilik ve dahilik arasında duran hekim İhsan, onu bu dünyada anlayabilen tek kişi olmuştur. Birbirini bulan bu iki eksantrik ve yaralı ruh, beraber giriştikleri gizli ve yasaklı deneyin bedellerini ağır bir şekilde ödeyeceklerdir. Zira kodlarını çözmeye çalıştıkları kadim bir yazı onları adeta felaketin kapısına getirip bırakır.

ÜLKE Türkiye
SEZON 1
BÖLÜM 8
TAKİP 205
ORT. 46dk
TOPLAM 6sa 13dk
PUAN 4.31
OY 1.370
Tartışma Alanı & Künye
Yaratıcı
Çağan Irmak 2023 - 2023
Oyuncular
Taner Ölmez Ziya
Erkan Kolçak Köstendil İhsan
Şifanur Gül
Bülent Şakrak
Devrim Yakut
Durul Bazan
Yaratılan hakkında izleyici düşünceleri...
ercansoy79 Sith Spy
Diziyi bitirdim. Soluksuz izledim gerçekten. Duygusal anları, hayata bizi nelerin bağladığını, neler için yaşadığımızı o kadar güzel aktarmış ki şu zamana kadar izlediğim tüm türk yapımları arkasında bıraktı. Olumsuz yönlenlerini konuşmak dahi istemiyorum çünkü yapımın güzelliği o olumsuzlukların üstünü örtmüş.
rott35 Sith Spy
Taner Ölmez mucize doktordan çıkamamış belli ki. Gereksiz mimikler, gözleri pörtletmeler. Gerek yok bu aşırılıklara her dahi deli değildir.
Duhan High Admiral
Erkan Kolçak Köstendil'in oyunculuğunu konuşturduğu bir yapım olmuş. İlk başlarken çok büyük önyargılarla başlamıştım ne yazık ki kurgu olsun, makyaj olsun, içerik olsun Türk yapımcılar beceremez kafasıyla yaklaşmıştım ancak gerçekten çok çok başarılı bir yapım olmuş. Olumsuz yanları yok muydu? Elbette vardı ancak yapım, senaryo derken gerçekten hiçbir absürtlüğü görmeden izlenebilecek bir yapım olmuş.
Stroomcem Sith Apprentice
Kurgusuyla, makyajıyla, özetle her şeyiyle Türk dizi sektörünün çooook ötesinde bir iş olmuş
Elcan003 Darktrooper
TAM BIR SAHESER
Yukarı