Sign in
Login

Supergirl

3.31

DC'nin çizgi romanlarından uyarlanacak dizi, Superman'in kuzeni olan Kara Zor-El'i ekranlara getirecek. Krypton gezegenindeki felaketin ardından Dünya'ya kaçan kahramanımız, farklı bir kimlikle yaşayacak. 24 yaşına geldiğinde güçlerini kabullenen Kara, olması gerektiği gibi bir süper kahramana dönüşecek. Projenin arkasında Arrow ve The Flash gibi dizilerin yapımcısı Greg Berlanti var.

ÜLKE United States
SEZON 6
BÖLÜM 126
TAKİP 368
ORT. 42dk
TOPLAM 3g 17sa
PUAN 3.31
OY 183
Tartışma Alanı & Künye
Yaratıcı
Greg Berlanti 2015 - 2021
Ali Adler 2015 - 2021
Andrew Kreisberg 2015 - 2021
Oyuncular
Melissa Benoist Kara Danvers / Supergirl / Kara Zor-El
Chyler Leigh Alex Danvers / Sentinel
David Harewood J'onn J'onzz / Martian Manhunter
Katie McGrath Lena Luthor
Jesse Rath Querl 'Brainy' Dox / Brainiac-5
Nicole Maines Nia Nal / Dreamer
Azie Tesfai Kelly Olsen / Guardian
Julie Gonzalo Andrea Rojas / Acrata
Staz Nair William Dey
Peta Sergeant Nyxlygsptlnz / 'Nyxly'
Supergirl hakkında izleyici düşünceleri...
Eraybpt Sith Apprentice
gelmiş geçmiş en kötü süper kahraman dizilerinde başa oynar. sikim gibi efektler, bok gibi oyunculuklar ve klişeden ölen senaryo
Eraybpt Diziyi bir cümle ile anlatmışsın. helal olsun vallaha duyglandım :)
Cassie Jedi
Olmamış bu ya
Gizlenen 2 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
Cassie yorumdan mantar hacıladım helal et
Eraybpt helal etmemiştim söyliyim
Cassie koskoca leydimiz bir mantarın lafını yapıyor çok ayıp:(
omeercik Sith Spy
Crossover'lar için izliyorum. Yoksa yüzüne bakmam bu dizinin.
zahraaa R.I.P
1.bölümde uçak sahnesinden sonra çöp olacağını tahmin etmeniz en yüksek muhtemel dizi keza öyle zaten
Gizlenen 26 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
yine boşlukta izlenir ki izledim de yani
ScarFace ben 1.sezondan sonrasına devam etmedim bilemiycem
ScarFace Çöp. Boşlukta izlemelik de kaliteli diziler var yahu.
mates aynen,çok çöp buda.Ben CW'den yeterince nasibimi aldım.Artık hiç bakmıyorum bile yeni çıkan dizilerine.buna da bakmakıştım.Hatta bütün dizilerini bırakma kararı aldım.Supernatural'a bakarım yine de,zaten 14.sezon final olacak dedikoduları dolaşıyor.Bitsin de bünyemi CW'den arındırıyım.
Okuzherif SPN'nin yeri bende ayrı, onu bile bir yerde bıraktım. Final yapsın, devam edeceğim ona. Dediğim gibi özel benim için.

Bir tek Crazy-Ex Girlfriend övülüyor, onu alabilirim listeye.
mates SPN'nin yeri bende de ayrı ama bi süre sonra,hele de 14 sezon sonra,insanın içinde bi şeyler kopuyor.Bazı şeylerin mazide kalması daha iyi,yüzümüzde ufak bi gülümsemeyle hatırlarız.Daha fazla kalp kırmaya gerek yok.

Edit:"Bazı şeylerin mazide kalması daha iyi,yüzümüzde ufak bi gülümsemeyle hatırlarız.Daha fazla kalp kırmaya gerek yok."
Çok kavga eden çiftin ayrılık konuşması gibi oldu xd
Okuzherif Hahahah, senden de iyi çöp yerli dizi senaristi olurmuş :P
mates xd Az sonra bu repliği Fox'ta görebiliriz...
Supernaturali 1.sezon 5.bölüme kadar izleyip üşengeçlikten bıraktım "bu kadar sezonu nası bitircem abi ya" diyerekten kaç kere azm edip 1.sezonu bitirmeye çalıştım ama ı ıh olmadı yinede, nerde üzerine post görsem açar okurum bol bol spoiler de yerim pek önemsemiyorum zaten ya neyse
zahraaa Ben doctor who da yapmıştım onu ilk sezondayken bütün sezonların noel bölümlerini izledim çok güzel olay karmaşası yaşamıştım aklımda hiçbirşey oturmamıştı ama şuan iyi en azından hepsini izleyince ;) spn ilk sezon 2 günde bitmişti benim hep ilk sezonları 2 günde bitiyordu önceden tvd twd ...
zahraaa 22 günde bitirmiştim 12 sezonu
ScarFace doctor who benim ilk dizilerimden biri olduğu için izlemesi kolay oldu ama spn 2 yıl oldu neredeyse yüzlerce farklı diziye başladım ama bitiremedim bi türlü ve hiçbir zaman da bitiremeyecem gibi :))

Okuzherif vay be :D büyük başarı valla, 2 yılda 5 bölümden ileri gidemedim ben xd
Okuzherif Yemek yemeye vakit buldun mu dostum ? :D ya da uyumaya nasıl hayatta kaldın ?
ScarFace ben söyliyim, bir damacana KAHVEYLE !
ScarFace zahraaa diziyi izlediğimde okulların açık olduğunu da eklemeliyim sanırım,tam olarak 9'a yeni başlamıştım.Günümün 9 saati okulda geçiyordu yani böyle tatilde olduğu gibi tüm gün benim değildi.
Okuzherif 9 saat okul ne abi ya beyniniz sulanmıyor muydu aq, burda okullar 4 saat be
zahraaa sen nerdesin 4 saat ne ?
ScarFace batı ülkesi burası ve burada okul 4 saat, 8'den 12'ye veya 12'den 16'ya kadar, gidiş ve geliş yolu da yarımşar saat olduğu için 5 saat ediyor toplam
zahraaa sen hangi ülkede okuyorsun ?
zahraaa Normalde liselirin 08:00'da başlayıp 15:00'da (+-10 oynaya bilir,liseden liseye değişir)bitmesi gerekiyor.Günde 8,haftada 40 ders görülür(1 ders=40 dk),okul 7 saat sürer.Ama bizim okul milli eğitim müdürlüğüyle anlaştı,9.sınıfın 2.dönemi.Bizimki değişik

pazartesi salı:10 ders + 1 ders zorunlu kurs
çarşamba perşembe:8 ders + 2 ders zorunlu kurs
cuma:4 ders + 2 ders zorunlu kurs
şeklinde ders programım.

Resmi olarak;haftalık 40 ders görüyormuşuz,pazartesi ve salı günü fazladan 2 ders görüp,cuma günü erken çıkıyormuşuz gibi gözüküyor ama öyle değil.

"Destekleme ve Yetiştirme Kursları";haftalık 8 saat ve bu 8 saatin hangi gün hangi şekilde işleneceği tamamen okul kuruluna bağlı,tamamen ücretsiz ve katılıp katılmamak öğrencinin özgür iradesine bağlı olan,Millî Eğitim Bakanlığı'nca dershanelerin yerini tutmak için açılmış okul kursları.

Okul kurulu,yukarıdaki kursları bu şekilde işlemeyi seçmiş ama öğrenciler özgür iradesiyle gelmiyor kursa.Bi bakımda zorlanıyoruz kursa gelmeye,çünkü öğretmenler ders saatlerinin yetmediğini ve kurslarda da sınavda çıkacak konuları işlediklerini söylüyorlar.Yoklama da alıyorlar sisteme girmeleri lazım ama normal okuldaki gibi karneye işlenmiyor çünkü bu kurs okul değil,zorunlu değil.

Hocalar "sınavda çıkacak" deyince,yoklama da öğrenciyi "zorunlu olmayan bir kursta değil,okulda" hissettirince,öğrenci kursa katılmaya zorunlu hissediyor ve katılıyor.Okula gelen herkes eksiksiz kursa da geliyor.Servisde kurs bitince geliyor,yani kursa katılmak istemezsen otobüsle gitmelisin evine.Bu da çok zahmetli çünkü okul çoğu popüler yerleşim birimine,çarşıya,meydanalar en az iki otobüs uzaklığında.Otobüslerin hayvan gibi dolandığını da hesaba katarsak okuldan evine gitmek ortalama 1,5 saat,aynı yolu servis 35-40 dakikada gidiyor.Kursa kalmak için bir neden daha:servis!

özetle;
Haftada 48 ders görüyorum.
Pazartesi salı: 08:00 - 17:15
çarşamba perşembe: 08:00 - 16:30
cuma: 08:00 - 12:45
saatlerinde okuldayım,kaldığım yer (yurt değil.annem ve babamla ayrı yaşıyorum,annem babam ayrıdeğil canım istediği için,boşu boşuna masraf derseniz diye ev zaten bizim kira derdi yok yani.Ayrıca okula 5 dk yürüme mesafesinde,koşarsan 1dk) okula pek uzak değil,bide 40 dk yol çekmiyorum o yönden mutluyum.

bide normal okullar böyle değil,bizim okul Atatürk'ün hayalettiği gibigençler yetişterecekmiş ondan böyle yapıyomuş.

Çok yazmışım,arada boş yaptığım bölümler olabilir kusura bakma.

4 saat nee!?? :o. şoklardayım...
Okuzherif

O kursa gidin sınavda çıkacak konuları işlerler demeleri tamamen YALAN. bu kurs olayı burda da aynı şekilde sadece 9 sınıfta var çünkü burada ilkokul 6 yıl, ortaokul 3 yıl ve lise 3 yıl şeklinde yani burada liseye geçiş sınavı 9.sınıfta oluyor bu yüzden de ek ders olarak kurs yapıyorlar haftasonları (yani cuma)
dedikleri bütün bu konu sınavda gelecek bu böyle olacak şeylerin hiçbiri olmadı yani kursa gitmek eğlenceden başka birşey değil, ama bu anlattıkların burdakine göre baya iyi görünüyor çünkü biz o 4 saatte 7 ders görüyoruz ve dersler blok. 2 tane teneffüs arası var sadece oda 10 dakikadan az sadece perşembe günleri 6 ders işliyoruz çünkü burada haftabaşı pazar haftasonu cuma ve cumartesi (oraya ne kadar ters değil mi -_-)
zahraaa dersler kaç dakika,hangi dil de eğitim göriyorsun,ıraklılar ne dil konuşuyor(tanıdıkların)googlea yazınca 5-6 tane dil çıktı,türkmenler türkmence mi konuşuyor eğer öyleyse türkçeye ne kadar benziyor?
Okuzherif şimdi şöyle, burası arap ülkesi olduğu için arapça resmi dil ama tek başına değil ülkenin büyük kesimi araplar olsa bile Türkmen ve kürt halkıda büyük bir öneme sahip yani ülkede 3 farklı dil konuşuluyor ve burada başka kesimlerde yaşamakta suriyeliler, bangladeşliler, mesih, yahudi vs gibi

Ben türkçe okuyorum ama önceden 6 yıl arapça okudum (iğrenç yıllardı, dibe çökmüştüm o zamanlar hatta. Öhk. Bide ) burada sadece arapça, sadece kürtçe, sadece türk türkmencesi ve hatta ingilizce bile eğitim veren okullar var bu okullarda da başka dil okumak zorunlu mesela ben türkçede okuyorum ya bunun yanında da arapça ve ingilizce dersi de veriliyor

Ben türkmen olduğum için her 3 dili de biliyorum ( Türkmenler bu yönden şanslılar galiba çünkü çoğu arap ve kürtler diğer anadilleri bilmezler keza bazı türkmen topluluğuda öyle)

ve türkmencenin türkçeden pek bir farkı yok hatta aynı denilebilir sadece okunuş, birkaç harf farklılığı ve farklı anlamlarda bazı kelimeler var o kadar, şöyle diyeyim bizim dilimiz osmanlıca (eski türkçe)yle aynı hatta harfleri ve yazılışıda öyle bide türkiyenin diyarbakır, urfa, gaziantep vs gibi şehirlerin şivesine benzer

Benzer kelimelerden birkaç örnek;

Men = Ben
Gettim = Gittim
Yoktu = Yok
Neyçin&Nişin = Neden&Niçin
Sele = Söyle
Deginen& Seleginen = De&Söyle
Ge bıra = Gel buraya
Get = Git
Giderix = Gideriz
Gettix = Gittik
Walla = Valla
He = evet
Annısan = Anlıyor musun
Tük = Tüy

Yazılışı ve okunuşu aynı olup farklı anlamda olan kelime:

Sümük.

Türkçede: burundan çıkan yeşilimsi kir demek

Türkmencede: kemik demek bildiğimiz kemik ! İnsanda ve hayvanda olan beyaz sert şey :D
( bu farklı anlamlar yüzünden hep hayatı sorgular dururum her aklıma geldikçe, allahım neden diye asdfgh:p)

Asıl konuya dönelim
Burada dersler 30-45 dakika arasında değişiyor
ve türkmenliler tabii ki türkmence konuşuyor sende aaa :)) ben kerkük türkmeni olduğum için şivemiz türkçeye daha çok benzer mesela bağdat, erbil, beşir ve havice türkmenlerinin şivesi farklı aynı türkiyedeki şive farklılığı gibi


(La o değilde ben veterinerlik bölümünden vazgeçip dil mi okusam 6 dil biliyoz sonuçta boşa gitmesin dimi xd ne yazmışım bide beee yardırmışta yardırmışım qwertyuio)

He bide bu yazı bu konunun anlatımıdır 2-3 sayfa anca yeter tamamını yazmaya .s


*Ay dur gaza geldim şuraya bi Türkmen marşı atayım :3

cCc(Bazı kelimeleri anlamazsınız ya neyse =)

(edit bin bilmem kaç -,-)
zahraaa mesih=jesus christ??

Görünüşe göre akıllı insana ilkokul 3 türkçe dil bilgisi bayağı yeterli.Lise 3 arkadaşım,hala dağ adamı gibi 'da de' yi ayıramıyor,'herkes'i 'herkez' yazıyor,'bugün'ü bile 'bu gün' yazıyor.Anlıyacağın tam bir davar.


Men = Ben
Gettim = Gittim
Yoktu = Yok
Neyçin&Nişin = Neden&Niçin
Sele = Söyle
Deginen& Seleginen = De&Söyle
Ge bıra = Gel buraya
Get = Git
Giderix = Gideriz
Gettix = Gittik
Walla = Valla
He = evet
Annısan = Anlıyor musun
Tük = Tüy

Harika bişey bu xd,bayılıyorum bu olaya valla.
Biz evde bunun dalgasını geçiyoruz ca
nımız sıkılınca,birbirimizle böyle konuşuyoruz,azardan falan Azerbaycanlılarla konuşuyoruz.Çok hoşuma gidiyor,acayip mutlu oluyorum öyle konuşan birini duyunca.Türkmenceyle bu kadar benzediğini bilmiyordum ama,iyi oldu öğrendiğim.

Sizde de "Pezevenk" azericede olduğu gibi "iş adamı,yol gösterici,kurtarıcı" anlamına mı geliyor?Eğer öyleyse pezevenklere ne diyorsunuz Gavat mı?

Turkmenlerin türkmence konuştuklarını tahmin etmiştim zaten,yine de bi emin olayım dedim de saçma soruymuş gerçekten.Ne konuşçaklar flemenkçe mi!Bazen mallaşıyorum böyle kusura bakma,uykusuzluktan herhalde.

Verdiğin bütün cevaplar için teşekkür ederim bu arada,gerçek anlamda bayağı aydınlandım,aklımdaki sorulardan kurtuldum.Teşekkürler zahra.

Edit:bütün kelimeleri anladım,muhtemelen Azerbaycacayla içli dışlı olduğumdan.
Okuzherif Evet mesih hıristiyan demek bi an dalgınlıkla türkmencesini yazmışım

Herhalde öyledir bide ben arapça okuduğum dönemlerde türkçeyle arayı bozmadım bir sürü türk arkadaşım oldu hatta yabancı dizi maratonum bu sayede başladı o yüzden daha iyi biliyorum türkçeyi

Ve evet, azerbayjan, kazakistan, türkmenistan vs gibi ülkelerin dilleri ırak türkmencesine baya benzer de attığım marştaki bazı kelimelerin anlamalarını hatırlamakta zorlandım ben çoktandır dinlememekten senin hepsini anlaman iyi olmuş xd
ScarFace sana cevap vermeyi unutmuşum babuş.
Ben normalde de çok uyuyan bi insan değilim,günde max 3,5 saat uyurum.4 saati çok nadir geçer.Mesela 3 gündür uyanıktım (57 saat),bugün sabah 5te yattım 9:30 da kalktım.Bayağıdır uyumuyordum bu kadar fazla.
Uyku ,Rick'in dediği gibi,tüm zamanının yarısını alıyor.Bu da bana uykuyu hayatımdan çalan bi hırsız gibi hissettiriyor.
Ortalama 75 yaşında ölen bi insan her gün 12 saat uyursa 37,5 yılını, hayatının yarısını;8 saat uyursa 25 yılını,hayatının 1/3'ini;benim gibi 3,5 saat uyursa 11 yılını,sadece 1/7'ini uyuyarak geçiriyor.
Ben olabildiğince çok yaşamak istiyorum,bu yüzden olabildiğince az uyuyorum
uykudan kalkıp gelen bildirimle açıp okudum bunu =)
Okuzherif Bende az uyuyorum günlerdir uyku aşırı önemli ne yaparım filan diye düşünüyordum ama nedense dincim. Kalan tüm zamanı kodlamaya ve dizi izlemeye verebilirim :D
edipberkay Sith Warrior
Bu diziyi izlememin tek sebebi süper kahraman dizisi olduğu için
sad life u got there
Yukarı