Kaydol
Giriş yap
Saygı
2016
IMDb: 7.5
4.27

Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, toplumdaki sapkınlık ve kötülüklerin içine sıkışmış iki genç olan Helen ve Savaş ile kesişir. Helen ve Savaş başlarına gelen olaylar sebebiyle adaletin elinden kaçanların peşine düşmeye karar verir. Bunu öğrenen Ercüment Çözer ise saygısızlara savaş açan bu ikiliye kendini polis olarak tanıtarak onların güvenini kazanmaya çalışır.

The protagonist of the story, Ercüment Çözer rebels against disrespect and rudeness that we tend to avoid, ignore and eventually forget. Ercüment Çözer is a sociopath obsessed with the idea of respect. However, this time, he is not alone on his obsessive journey. The young lovers Helen and Savas, who have just stepped foot into the real world, find themselves in the middle of difficult situations after being mistreated by a group of people and end up being responsible for a chain of murders that take place in Istanbul. The concept of disrespect instantly turns into a social and media struggle between the two generations. As for the media follow up, Turkey's most famous morning show host, Hasret will undertake it, however, nobody knows that she is also about to take part in this journey on another level. By getting to the core of this obsession, we will be witnessing the reflection it has on society.

ÜLKE Türkiye
SEZON 2
BÖLÜM 16
TAKİP 648
ORT. 1sa 2dk
TOPLAM 16sa 44dk
Tartışma Alanı & Künye
Yaratıcı
Ercan Mehmet Erdem 2020 - 2021
Oyuncular
Nejat İşler Ercüment Çözer
Miray Daner Helen
Boran Kuzum Savaş
Erkan Can Yavuz
Sarp Akkaya
Damla Sönmez
Rojda Demirer Hasret
Tansu Biçer Savcı Halit Mehmet Güçlü
Aykut Yılmaz Aybars
Gül Altınok Şükran
Şükrü Türen Hayrettin Altug
Zeynep Kaçar Ayşe
Yüksel Ünal Başsavcı
Saygı hakkında izleyici düşünceleri...
mehmetv2 Sith Sorcerer
Ampır ampır konuşma Ercüment Çözer
Ben dağlarda yılan yemiş adamım
Kubb Sith Warrior
Blu'dan geldim.
Açıkçası kadro güzel ama Boran Kuzum sempatim yüzünden pek objektif olduğumu da sanmıyorum.
Ben baya beğendim. Sadece birkaç şey havada kaldı o da ilerleyen bölümlerde oturacaktır eminim.
Dikkat çekilen konular çok iyi, konuşmalar bakışlar dertler çok bizden ve gerçek. Bence başarılı bir ilk bölümdü umarım diğer bölümlerle de altını doldururlar.

Birkaç sorum var:
*Ercüment Çözer'in(Ercüment Ç.) girişinde çalan "Ercümentim" şarkısını Ekin Beril mi söylüyor?
Birde bardaki adamı götürürken telefonunu attığı sahnede çalan operada(sanırım) "At telefonu fırlat..." tarzında bir şeyler mi söylüyor yoksa ben mi uydurdum kafamdan*
Gizlenen 6 yanıtı da gör! Çatlarsın yoksa...
Evet Ekin Beril’in parçası.

Bu yorumu okuduktan sonra o sahneyi tekrar açtım. Telefonu telefonu aaat diyo sanki asıl kafama takılan bunu nasıl yakaladın djdjdjdj
mehmetv2 diyormuş demi cidden ya dndbdbd kendimi tebrik ediyorum.
Gidip şimdi 1. bölümün o sahnesine tekrar bakıcam nsşeidğ3ğdp7
vilgax bir bu bir de shutter island bardaksız su içme tıtjfjgjgjjg yakalamışım alnıma yazdıracam
nE KŞCMSDŞKMDSŞL
iyiymiş
vilgax izle o sahneyi bak, hala neden öyle yaptıklarını çözemedim shdhdh
Kubb "at telefonu at" diyecek diye sabitlenince bana da öyle söylüyor gibi ama tabii ki tamamen kulak yanılması, yoksa yabancı şarkıda neden türkçe bir söz söylensin. Sahnede telefonu atılıyor olması da öyle düşündürmüş olabilir.
Bir de aklında bulunsun, google'a "ercümentim" yada şarkının herhangi bir sözünü yazınca şarkıdan önce şarkıcının adı çıkıyor zaten. Yorum yazıp, merakla gelecek cevabı beklemektense bu daha iyi bir çözüm gibi.
uygarkara yorum yapmak için yapmışım, tıpkı senin yaptığın gibi
Kubb :) olur öyle bazen. Bende de olmuş işte bak
serial Jedi
Bu diziyi beğenmemek, saygısızlık olur.
Arte Jedi
oyunculuklar pek kaliteli sayılmaz , senaryo eh işte, izlenir mi izlenir.
brndmn Admiral
Helen'e biçilen rol her ne kadar Ercüment Çözer eksenli bir dizide fazla olsa da ve üstüne de çok çok amatör görünen Helen'in dövüş sahneleri olmasına rağmen Savaş'tan daha fazla yakışmış diziye. Miray Daner oyunculuk anlamında Helen karakterine ne denli cevap vermiş tartışılır ama Boran Kuzum Savaş rolünün ruhuna pek yakışmamış. Genel manada ise Behzat Ç'deki Ercüment'e biraz uzak bir Ercüment gibi geldi bana. Behzat Ç'de de bir oyuncuya aşık gibiydi ama senaristin savcıya her şeyini teslim edecek kadar aşık bir Ercüment yaratması da garibime gitti(bkz: 2. sezon ). Bu kadar bencil ve egoist biri için fazla gelecek duygular. Genel anlamda Nejat İşler top seviye oyuncu olarak kabul etmesem de oldukça izletiyor Ercüment karakterinde. 2. sezonun son 3 bölümünü beğendim öncesi biraz zorlama bölümler gibi geldi. 1. sezon daha akıcıydı. Ne olursa olsun yine de izlenebilir bir dizi.


'' Ben insan değilim bir kavramım'' EÇ.
Yukarı