Sign in
Login

One Piece Live

4.28

Popüler manganın bu canlı çekim uyarlamasında genç korsan Monkey D. Luffy, hasır şapkası ve çılgın mürettebatıyla birlikte hazineyi bulmak için destansı bir yolculuğa çıkıyor.

ÜLKE United States / Japan / South Africa / United Kingdom
SEZON 1
BÖLÜM 8
TAKİP 237
ORT. 56dk
TOPLAM 7sa 33dk
PUAN 4.28
OY 1.405
Tartışma Alanı & Künye
Yaratıcı
Steven Maeda 2023 - 2023
Matt Owens 2023 - 2023
Oyuncular
Iñaki Godoy Monkey D. Luffy
Emily Rudd Nami
Mackenyu Roronoa Zoro
Jacob Gibson Usopp
Taz Skylar Sanji
Vincent Regan Vice Admiral Garp
Jeff Ward Buggy the Clown
Morgan Davies Koby
One Piece Live hakkında izleyici düşünceleri...
tumerion High Admiral
Live Action lanetini kırmış yapım. Casting'ten hikaye örgüsüne, atlanmış noktalardan işlenmiş easter egg'lere kadar kusursuza yakın olmuş. Ayrıca Aurora ile feat içeren soundtrack'e de bayıldım, sözleri hem Nami'ye hem Going Merry'e çok uyuyor.

Die hard bir OP fanı olarak ilk defa bir live action'ı bu kadar çok beğendim, gönül rahatlığıyla 9/10 veriyorum.
ibranze Lieutenant Commander
Animesini yıllardır takip eden biri olarak söyleyebilirim ki, her sahnesini duygu yüklü izledim. Umarım devamı gelir. Harikaydı.
drugslayer Stormtrooper
Anime ile kıyaslamadan izlenmesi gereken uzun arcları özetle gerçek hikayedende çok uzaklaşmadan anlatan bir uyarlama başarılı denebilir.
umutmelih1 Sith Warrior
Anime türünü fazla sevmeyip live action olarak izleyeyim dedikten sonra beni animeye başlatacak dizidir. Mükemmeldi. Konuyu işlemesi ve her bölüm sürekli aksiyon...
SolaireOfAstora Sith Spy
Bir One Piece fanı olarak ben baya başarılı buldum, izlenilebilecek tek anime uyarlaması live action diyebilirim. Oyuncu seçimleri baya güzel herbiri karakterine cuk oturmuş, sadece Luffy normalde olması gerekenden biraz daha zeki, insan animedeki bizim aptalı arıyor ama ben bu yorumuna da karşı değilim. Yorumun bu kısımdan sonrası anime için spoiler içerebilir, animeyi izlememiş veya mangayı okumamış arkadaşlara bu yorumu okumayı bırakmayı tavsiye ederim.

Öncelikle bazı yerler harika olmuş Mihawk'ın tanıtılma sahnesi gerçekten aşırı havalıydı. Don Krieg'i orada bir kere gösterip de tekrardan Baratie'de karşımıza çıkarmamaları, onun yerine East Blue saganın asıl kötüsü olan Arlong'u görmemiz fena bir tercih olmamış. Sadece Nami biraz daha vicdanlı yaklaşmış tayfaya Ek olarak bazı sahneleri görmek isterdim, Nami'nin Usopp'u bıçaklama sahnesi gibi. ve animede köydeki herkes Nami'nin ihanetinin sebebini biliyordu, yükünün yeterince fazla olduğunu düşündükleri için bilmezden geliyorlardı, ve bence bu önemli bir detaydı değiştirmeleri kötü olmuş. Buggy bölümü güzeldi, ama orada yine bir detayı eksik buldum, tamam Luffy her fırsatta şapkasının hazinesi olduğunu söyleyip duruyordu ama ne kadar değerli bir hazine? Animede bunun değerini köpeğin dükkanını yok ettiği için aslan döverek anlatmıştı ve bu sahne ileride Nami Luffy'den yardım istediğinde Luffy'nin ona şapkasını verdiği sahnenin anlamını katlıyordu. Animede en sevdiğim sahnelerden biri olan bu sahne bana live actionda fazla geçmedi. Arlong'un adamlarından Hachi karakterinin çıkarılması çok saçma bir karar olmuş, çünkü ileride büyük rol oynayacak bir karakter onun yerine diğer iki karakterden birisi çıkarılabilirmiş. Diğer ufak tefek değişiklikler veya noksanlıklar çok da önemli değil. Asıl gelelim en önemli değişikliğe Garp. Normalde animede 310 küsür bölümlerde geliyordu ve Roger'ın idamında orada değildi. Ama orada olması tam isabet olan birisi olduğu için fazla sırıtmamış. Garp'ı erken tanıtmaları kötü olmamış ama bazı gereksiz sahneler atılıp yukarıda bahsettiğim gibi eksik olan sahneler koyulabilirmiş.
Yukarı