Sign in
Login
4.21

Fox, Batman şöhretinden tanıdığımız Polis Komiseri James Gordonın ve Gothamı yuvaları yapan kötü adamların hikayesini inceleyen senaryosunu Bruno Hellerın yazdığıTV dizisi Gotham için dizi sözleşmesi yaptı. Dizi Gordonın Gotham City Polis Teşkilatında çalıştığı dönemi anlatacak; Batmanle tanışmadan önceki dönemle başlayacak. Hatta, Kukuletalı Koruyucunun serinin bir parçası olmayacağı belirtiliyor. Ne olursa olsun, canlı çekim bir Batman uyarlamasının televizyon ekranında bu kadar uzun süreden sonra yer alacak olması heyecan verici. Bill Finger ve Bob Kane tarafından yaratılan Gordon, Batmanin yanında ilk kez 1939 yılında yayınlanan 27 sayılı çizgi romanda ortaya çıktı. Adam Westin rol aldığı ve Gordon rolünü Neil Hamiltonın canlandırdığı 1960 yapımı diziye kadar televizyonda hiç görünmedi. Gordon o dizide çok önemli bir rolde değildi ama bu yeni uyarlamada Gotham şehrinin kötü adamlarını yakalamada ön planda olacak.

ÜLKE United States
SEZON 5
BÖLÜM 99
TAKİP 820
ORT. 43dk
TOPLAM 3g 0sa
PUAN 4.21
OY 501
Tartışma Alanı & Künye
Yaratıcı
Bruno Heller 2014 - 2019
Oyuncular
Ben McKenzie James "Jim" Gordon
Donal Logue Harvey Bullock
David Mazouz Bruce Wayne / 514A / Batman
Sean Pertwee Alfred Pennyworth
Robin Lord Taylor Oswald Cobblepot / The Penguin
Erin Richards Barbara Kean
Camren Bicondova Selina Kyle / Cat
Cory Michael Smith Edward "Ed" Nygma / The Riddler
Gotham hakkında izleyici düşünceleri...
alpa Sith Sorcerer
Batman fanıysanız, bol bol Batman izlemek istiyorsanız dizi size göre değil. Dizi daha çok Gotham şehrinin neden hep böyle kasvetli bir yer olduğunu öğrenmeyi, şehrin suç dünyasıyla çatışmasını ve çizgi romanlarda gördüğümüz Penguin, The Riddler, Catwoman ve Jim Gordon gibi daha bir çok karakterlerin origin hikayelerini vaat ediyor.


Esas olarak, hapishane polisiyken, Gotham Şehri Polis Departmanına Dedektif olarak atanan James Gordon'ın şehri suç örgütlerinden arındırmaya çalışmasını konu alan yapım, genç Bruce Wayne'i Batman olmaya iten süreci ve Gotham şehri içerisindeki güç hiyerarşisi gibi birçok başka konuyu da işlemekte.

Gotham, Fox'un dizi için ayırdığı düşük bütçe ve Warner Bros.'un hikayeye getirdiği bir sürü kısıtlama yüzünden oluşan aksiliklere rağmen izlemeye değer bir dizi.
cameron monaghan oyunculuğu güzelleştirmiş resmen
cobblepot Jedi
cobblepot nickimi bu dizi sayesinde kullanmaya başladım :D
MoruqUwe Sith Saber
İsminden de anlaşılacağı üzere has Batman'den ziyade Gotham şehrini ve hikayesini anlatıyor. Başlarda pek sarmamıştı fakat sonraları oldukça beğendim, boş zamanı olana tavsiye ederim.
Yukarı