Kaydol
Giriş yap
Fringe
2008 - 2013
IMDb: 8.4
4.66

Bilimkurgu, drama ve gerilimin iç içe geçtiği yapımda bir özel ajan, bir bilim adamı ve oğlundan oluşan üçlümüz, bir dizi inanılmaz olayla bağlantılı ölümcül bir gizemi çözmeye çalışıyorlar...

Tüm yolcuların ve mürettebatının ölmüş olduğu, içinde hiçbir hayat belirtisi bulunmayan bir uçak Boston Logan Havalimanı'na iniş yapar... Bu gizemli olayı araştırmak üzere, FBI Özel Ajanı Olivia Dunham (Torv) görevlendirilir. Ancak araştırma esnasında ortağı Özel Ajan John Scott, ölümün kıyısına gelir.

Çılgına dönen Dunham, umutsuzca ona yardım edecek birilerini aramaya başlar. Bu durum, özel ajanımızı günümüzün Einstein'ı Walter Bishop'a (Noble) götürür. Ancak Bishop, 17 yıldan fazla zamandır akıl hastanesindedir ve ona ulaşabilmenin tek yolu da asi oğlu Peter'ı yardım etmeye ikna etmekten geçer. Özel Ajan Philip Broyles'ın emrindeki üçlümüz, zamanla o ölümcül uçakta yaşananların, çok daha büyük ve şok edici bir gerçeğin sadece ufak bir parçası olduğunu keşfedeceklerdir...

ÜLKE USA / Canada
SEZON 5
BÖLÜM 100
TAKİP 1.271
ORT. 45dk
TOPLAM 3g 3sa
Tartışma Alanı & Künye
Yaratıcı
J.J. Abrams 2008 - 2013
Alex Kurtzman 2008 - 2013
Roberto Orci 2008 - 2013
Oyuncular
Anna Torv Olivia Dunham
Jasika Nicole Astrid Farnsworth
Joshua Jackson Peter Bishop
John Noble Walter Bishop
Fringe hakkında izleyici düşünceleri...
root Stormtrooper
İlk izlediğim bilim kurgu yabancı dizi olması bakımından yeri ayrı olan dizidir. Dizi için söylenebilecek en önemli şey ise ilk bölümünden son bölümüne kadar her şeyin planlı olmasıdır. Bu bakımdan tüm bölümler birbirleriyle bir bağ içerisinde. Belki de bu diziyi bu kadar unutulmaz kılan şey buydu. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim, izlediğinize değecektir.

Ek: Bölümlerin arasında es verildiğinde göreceğiniz sembollerin her birinin bir anlamı var, internette aratarak bulabilirsiniz.

https://zqwqz.org/uploads/root/rehost_2f2016_2f9_2f13_2f49261c53_6534_45e6_b05d_b848530afddc_VdttlH.jpg
kesinlikle muhteşem bir dizi katılıyorum.
bakikblk Sith Sorcerer
biyokimya üzerinde uzmanlaşmak istiyosanız izleyin zaten istemesenizde izleyince uzmanlaşıyorsunuz :)
viviland Lieutenant
en iyi bilim kurgu alnında tüm ödülleri hak eden dizi diyebilirim.
Barantkli Jedi
Gerçekten tadı damağımda kalan bir dizi, çok fazla güzel yanı var. En başta Dr. Bishop'u oynayan abimizin tatlılığı ve sezonlar boyunca gördüğümüz karakter gelişimi. Tabi geçmişin anlatıldığı bölümler de destansı güzellikte.

Her bölüm yeni bir olay oluyor ve o bölümde çözülüyor. Fakat bir de arka planda işlenen büyük resim var ve gerçekten planlanmış bir iş olduğunu hissettiriyor.

Yeri geliyor Walterin işlerine kahkaha atıyorsunuz yeri geliyor boğazınızı düğümletiyor.

3. Sezon çekildiği sıralarda reytingler yüzünden yayından kalkma ihtimali söz konusu olmuş, bu yüzden o sezon biraz kopuk gelebilir fakat ondan sonra işler toparlanıyor ve 4. sezonda iyice cosuyoruz.

Unutmadan seni seviyoruz Gene
Yukarı