Kaydol
Giriş yap
Bir Başkadır
2020
IMDb: 8.9
4.33

Parçalanmış aileler, sorunlu ilişkiler… Yürek acılarını dindirmek için benliklerinin derinlerine inebilecekler mi?

ÜLKE Türkiye
SEZON 1
BÖLÜM 8
TAKİP 406
ORT. 48dk
TOPLAM 6sa 31dk
PUAN 4.33
OY 901
Tartışma Alanı & Künye
Yaratıcı
Berkun Oya 2020 - 2020
Oyuncular
Öykü Karayel Meryem
Fatih Artman Yasin
Funda Eryiğit Ruhiye
Defne Kayalar Dr. Peri Aksoy
Settar Tanrıöğen Ali Sadi Hoca
Tülin Özen Gülbin
Alican Yücesoy Sinan
Bir Başkadır hakkında izleyici düşünceleri...
Her diziye, filme, önce politik bakar, sonra değerlendirmemi ona göre yaparım, şartlarımız manipüle edilmemek adına buna zorluyor çoğunluğumuzu. Öyle mi böyle mi, ne tarafı savunuyor, nasıl bir yapımcının eseri vesaire. Diziye başladığımda hemen yaptım yargımı, anadolu insanı, imamlar öyle böyle denilince aha dedim tamam Netflix'den ne beklicektik zaten.. Dizi öyle bir ters köşe yaptı ki bana.. iki tarafın da aptal saptal insanlarına giydirerek, ülkedeki kocaman iki yüzlülüğü direkt olarak karşımıza koyarak. Tamam dedim, şuana kadarki en iyi Türk yapımlarından olabilir benim için. Çok yerinde tespitler var. Sinematografiden anlamam pek ama gördüğüm kadarıyla hiç "Saygı", "Şahsiyet" dizileri gibi yok her sahnede bize kusulan renk paletleri, yok inanılmaz introlar falan filan zorlamamışlar abi, doğal olmuş dizi kaliteli ama ruhsuz değilde, sanki daha amatör ama gerçekten doğal gibi. Bilmiyorum belki buda bilerek yapılan bir durumdur, belki de daha zordur ama cidden sıkılmıştım artık çok kaliteli ama sürüklemeyen, ruhsuz internet dizilerinden. Zeki Demirkubuz filmlerine benziyor fazlasıyla, direkt akla geliyor birkaç sahne çekimi ve genel karakter yapısı ile. Her bölüm sonundaki credits kısmı ile gösterilen canlı performanslar da harika.
Aynı önyargıyla başladım. Hatta yarıda kapatacaktım neredeyse. 1. bölüm bitti şu an. Beni şaşırttılar cidden.
TheTruth Jedi Guardian
miryem cevap versene meryem
pery Sith Tyro
güzel demek garip olur bence, gerçekçi, doğal ve çok başarılı bir şekilde psikolojiyi güzel yansıtan, işleyen ve önemini vurgulayan bir dizi. 8 bölümün tamamı bir bütün, ne eksik ne fazla. herkesin, kendi veya etrafı adına bir şeyler bulabileceği bir dizi.
Ezgimn Lieutenant Commander
Uzundur sanki bu diziyi bekliyordum diye düşündürdü. Zamanının ötesinde bir dizi. Muhakkak izleyin ve Türk sinemasına güveninizi tazeleyin
pelda Admiral
nadir güzel türk dizilerinden
Yukarı