Sign in
Login

Aslinda Özgürsün

2022
IMDb: 5.0
3.89

Hayatını ve kalemini kadınları özgürleştirmeye adamış gazeteci-yazar Duygu Asena’nın en çok okunan romanından uyarlandı, Deniz Çakır ve Bade İşçil’in performanslarıyla hayat buldu.

ÜLKE Türkiye
SEZON 1
BÖLÜM 7
TAKİP 80
ORT. 44dk
TOPLAM 5sa 14dk
PUAN 3.89
OY 821
Tartışma Alanı & Künye
Oyuncular
Deniz Çakır Berna
Bade Işcil Belgin
Alican Yücesoy
Burak Yamantürk
Perihan Savaş
Zuhal Olcay
Nükhet Duru
Berk Cankat
Saygın Soysal
Aslinda Özgürsün hakkında izleyici düşünceleri...
veronica The Loki
deniz çakır'ın doğal olmaya çalışmaktan ne kadar yapay olduğunun farkında olmadığı mimiklerini saymazsak başarılıydı. bölüm sonlarını iyi tutmuşlar, bir gecede bitirip ekşide sayfalarca entry okutur. 6,5/10
busrakaya Jedi
Duygu Asena çok severek okuduğum birisi, bu kitabı da dahil pek çok kitabını okumuşumdur. Şimdilerde yaşanan feministlikten çok daha farklı bir perspektif sunduğu için de severim. ''En doğru ben yaşıyorum.'' ya da ''En feminist ben yaşıyorum herkes çok yanlış.'' gibi yaşayan birisi değil. Toplumdaki kadın rolleri ile bir çatışma içinde ve kendi yolunu bulmaya çalışıyor bunu da bize kitaplarında -bence- filtresiz bir şekilde yansıtıyor. En doğru en haklı olduğunu kanıtlamak için değil de verdiği mücadeleyi yansıtmak için kullanıyor. Yaptığı hataları da gözler önüne serebiliyor. Yazdıklarımdan da anlayacağınız üzere Duygu Asena benim anlamlar yüklediğim bir kadın ve bu yüzden ben bu diziyi çoğu açıdan yetersiz buldum. Kadınların sergilediği karakterle Duygu Asena'nın yazdığı karakterlerin birbirine uzak olduğunu düşünüyorum. Kadınların neden o hareketleri yaptığının neden öyle hissettiğinin altının çok dolmadığını düşünüyorum. Yüzeysel kalmış. Belgin ve Berna arasında daha çok diyalog geçmesi gerekirdi çünkü aslında o diyalogların detaylarında anlıyoruz çoğu şeyi. Bol bol bakışmalı olmuş. Bazen de cringe oldum. Bunların yanı sıra kadın perspektifinden bir şeyleri görebilmek ve kuryelik taksicilik gibi mesleklerin kadınların yaptığının gösterilmesi iyi olmuş. Ataerkil sistemdeki saçmalıkların gösterildiği kadınların toplumdaki rollerini sorguladıkları bir dizinin çekilmesi gerekiyordu. Bu açıdan da diziyi gerekli ve değerli buluyorum.
Yukarı