Kaydol
Giriş yap
Seymaa
Şeyma Zengin
Sithari
İstanbul
Ocak 2021
Henüz bize kendisinden bahsetmemiş...
En son medyalar tümü
Takip ettikleri tümü
Takipçileri tümü
İstatistikler
Diziler detay
T. Süre
T. Bölüm
1.839 / 1.841
Filmler
T. Süre
9g 18sa
T. Film
117 / 120
 
Beğendiği Yorumlar
Ya ahaha, tam olarak bu, yemin ederim gözümde canlandı izlerken jsjs
ilk örümcek adam'ın filmi çıktığında ben henüz 2 yaşındaydım. yanlış hatırlamıyorsam ilk defa da 5 yaşımdayken izlemiştim, hem de ilk izlediğim süper kahraman filmiydi. bugün neredeyse 22 yaşıma gireceğim ve bana o 5 yaşındaki ilk defa izlemiş olduğum örümcek adam filmiyle aynı duyguları yaşattı. yıllar içinde oyuncular değişse de örümcek adam benim için hep ayrı bir karakterdi. yani okuyacaklarınız gerçek bir örümcek adam hayranından duyacağınız şeyler...

filmimiz 10 yaş ve üzeri olduğu için ve marvel çocuk şakalarına bayıldığı için filmin her yerinde komik olmayan şakalar vardı. bknz: octavius'un ismiyle dalga geçilmesi, lakabı octopus olduğu için tuzlu su şakası, tobey'e "başka yerlerinden ağ çıkıyor mu" denmesi... belki de ben fazla dc ciddiyetinde içerikler sevdiğim için komik gelmemiş olabilir. tom'un ergen halleri ve uzun diyalogları zaten yetmezmiş gibi işin içine bu şakalar da girince açıkcası ilk yarıdan çok keyif almadım. fakat diğer evrenlerden gelen örümcek adam'ın düşmanlarıni görünce unuttum gitti. özellikle octavius ve green goblin efsaneydi... 60+ yaşlarında olmalarına rağmen hala birer efsaneler. aunt may'in ölümü çok ama çok duygusaldı. ağlamaklı oldum desem yalan söylemiş sayılmam...

ve sonunda andrew ve tobey'i tekrar örümcek adam kıyafetiyle ve tom'un yanında gördük! bu anı size tarif edemem ama e3'de gaben'ın half-life 3'ü duyurması gibi bir şey bu. yani asla gerçekleşmeyeck sanıyordum... film tam olarak bu andan sonra benim için tekrar başladı desem yeridir. tobey'nin "my back" göndermesi mi dersin, andrew'a sürekli "you're amazing" demesi mi dersin... andrew'ın mj'i düşerken yakalaması... dostlar söylenecek çok şey var ama kelimeler yetersiz. sanırım bundan daha ötesi bir örümcek adam filmini tekrar izleyemeyecegiz.

bu arada harry osborn neden yoktu hiç anlamadım. yahu bütün evrenleri toplamışsınız, 5 diyaloğu olan lizard bile gelmiş ama harry yok. hatta 3 örümcek adamın savaştığı sahnede işler terse gitmeye başlayınca "acaba harry şimdi mi gelecek?" dediğim de olmuştu. octavius'un electro'dan arc reaktörünü çok easy bir şekilde alması yerine o sahneye bir harry kesinlikle daha çok yakışırdı diye düşünüyorum. belki de harry, new goblin oldugu icin yani aslinda babasi öldügü icin yerine gelen bi karakter oldugu icin getirmek istememis olabilirler ama belki de gelseydi ve babasinin o halini gorup orumcek adamlarin yaninda savasabilirdi.

bütün dünya örümcek adam'ın kimliğini unuttuğunda ise parker'ın mj'e veya diğerlerine gidip kim olduğunu söylememesi çok harikaydı. kimsesinin olmaması, tek başına yaşıyor ve her şeyi kendisinin yapıyor oluşuna bayıldım. sonunda görmek istediğim ve bence olması gereken örümcek adamın bu olduğunu düşünüyorum. iron man zırhlı örümcek adam mı olur a*k.

filme puanım 9/10.
Çok güzel bir yorum katıldığım noktalar olduğu kadar katılmadığım şeyler de var ama işin özünde ikimizinde Spider-man ile tanışması ve macerası aynı elbette yeri ayrı bir karakter. Sadece şuna bir yorum eklemek istiyorum Harry Osborn'un gelmemesinin sebebi James Franco'nun dahil olduğu taciz ve tecavüz suçlamaları diye düşünüyorum.
ziyazn Sith Saber » Sosyal » #genel
Tüm Ladylerimizin kadinlar gününü kutlarim.
Yakın tarihte izlediğim en iyi filmlerden biriydi. Bu filmi bir "süper kahraman filmi" veya "DC filmi" gibi etiketlemek ve kısıtlamak istemiyorum. Öncelikle filmin karanlık ve gerilimli havasına hizmet eden yalnızca Batman değil, neredeyse filmdeki her karakterin en karanlık yönlerini görüyoruz. Riddler karakteri o kadar muazzam işlenmiş ki benim gözümde Dark Knight'ın Joker'inden sonra en ikonik kötü* olmaya büyük bir aday. Genel olarak karakterlerin ve seneryonun oldukça gerçekçi, dramatik ve gerilimli tutulması bir Batman filmine yakışmış. Ayrıca Batman çizgi romanlarında bolca olan gizem ve dedektiflik ögelerinin filmde bulunması özgün bir hava katmış. Bunların yanı sıra Batman hikayesinin en temel ögesi "Gotham" bu filmde birçok yan karakter hikayesi sayesinde bütün entrikalarıyla yer bulmuş. Yozlaşmışlık, adaletsizlik, yolsuzluk içinde boğulan bir şehri güzel yansıtmışlar. Bruce Wayne de beyaz perdede ilk defa bu şehirde farklı bir rolde.

Filmin kendine ayrı bir yer edinmesindeki en önemli etken de kesinlikle çekim açıları, sahne tercihleri, renklendirmeler ve müzikleri.. Filmi resmen üst bir seviyeye taşımışlar. Umut vadeden bir üçleme bizi bekliyor.
Batman'i çoook beğendim. İşte görmek istediğimiz Batman budur. Christopher Nolan'ın, The Dark Knight üçlemesinden sonra ki en iyi Batman filmiydi. Henüz 2 senelik bir Batman olarak var olan Batman'in Gotham'da ki suçlulara korkuyu ve diğer insanlara maskenin altında kim var merakını ve endişesini çok rahat görebiliyoruz. Robert Pattinson kendisine karşı oluşan ön yargıları resmen herkesin ağzına geri tıktı bence. Diğer yan karakterlerin oyunculukları da gayet güzeldi. Sahneler için çok uğraşılmış belli.
Matt Reeves'in, filmi Amerika yerine Liverpool, Glasgow gibi yerlerde çekerek gotik bir hava yakalamak istemiş ve belli ki çok başarılı olmuş mekanları çok beğendim.

Riddler karakterini çok iyi yansıtmışlar. DC sonunda özünde olduğu gibi (Dedective Comics) tarzı bir iş yapmış. Eksik yanları da var tabi ki filmin ama uzun zamandır böylesine güzel bir Batman filmi izledikten sonra çok umurumda olmadı açıkçası. Filme bakış açımı değiştirecek kadar eksik bir yanı yok yani. Bir üçleme olacak tekrar diyorlar bakalım neler yaşayacağız ilerleyen zamanlarda. Şimdilik adı konulmamış bir Batman Spin-off dizisi olacağını ve filmden 1-2 sene öncesini filme kadar olan sürede ne olduğunu göstereceklerini biliyoruz.
Yukarı